Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyPrimalex Ceramic: Testován těmi největšími nepřáteli vašich stěn

Primalex Ceramic: Testován těmi největšími nepřáteli vašich stěn

30.4.2020 - Primalex představuje svou největší letošní novinku; nátěr Ceramic, který byl testován těmi nejhoršími nepřáteli stěn, jakými jsou například kečup, hořčice, káva, červené víno nebo vodou ředitelné fixy.

Omyvatelná, ale i čistitelná interiérová barva Primalex Ceramic tak představuje moderní generaci speciálních interiérových barev, které použitím inovativních částic minimalizují to, aby se tekuté nečistoty vsakovaly do hloubky stěn. Běžné skvrny tak lze ze zdi setřít houbičkou a saponátem. Barevná paleta 23 atraktivních odstínů byla inspirovaná těmi nejkrásnějšími nerosty: například baltským jantarem, havajským olivínem či egyptským alabastrem.

Vysoce hluboký mat i po vyčištění

Při testováních bylo na Primalex Ceramic opakovaně nanášeno 14 nejčastějších nečistot v českých domácnostech: kečup, hořčice, oříšková pomazánka, křída, permanentní a vodou ředitelné fixy, rtěnka, káva, čaj, červené víno, olej, červená řepa, borůvkový džus a šmouha od podrážek bot. Všechny stěny byly opakovaně čištěny a znovu zašpiněny. Všechny testy ukázaly, že u nátěru nedošlo při čištění běžným saponátem k výrazné změně charakteru povrchu, stále si zachovával svou hlubokou matnost a hlavně čistotu.

Výsledkem tak jsou stále matné nátěry, u kterých vaši hosté takřka nepoznají to, že je třeba vaše ratolest minulý týden pokreslila fixem či polila čajem. Když se stane obdobná nehoda, stačí stěny co nejdříve vyčistit houbičkou a saponátem.

Díky svým vlastnostem, tedy hlavně možnosti nátěr bez problému očistit a nečelit ve výsledku tomu, že se změnila původní struktura nebo odstín nátěru, se tak skvěle hodí hlavně do místností, které jsou vystavovány opravdu vysoké zátěži a bývají nejnáchylnější ke znečisťování, jako jsou například jídelny, dětské pokoje, schodiště, chodby, obývací pokoje, koupelny a kuchyně. Nátěr Primalex Ceramic je vhodný i pro použití ve veřejných zařízeních, kde bývá zátěž ještě větší než v domácnostech. Hodí se tak i do škol, školek, hotelů či kancelářských prostor.

Výjimečně odolný povrch

Při vytváření produktu Ceramic byl (mimo hluboký mat) kladen velký důraz na jeho výjimečnou odolnost. V laboratořích tak po celou dobu vývoje probíhalo testování s výše zmíněnými nejčastějšími nepřáteli našich stěn. Na konci tak stojí nátěr, který nečistoty do sebe nevsakuje, ale téměř odpuzuje. Díky speciálním voskovým aditivům a silikátovým plnivům je výsledkem nátěr s mimořádnou mechanickou odolností. Je tak důkazem, že stěny nemusejí být pouze omyvatelné, ale i skutečně čistitelné.

Odolnost čerstvě natřených ploch oproti běžnému poškození je za standardních podmínek dosažena nejpozději za 24 hodin od aplikace. Odolnost proti všem hlavním škůdcům je však dosažena až po 3-4 týdnech,“ vysvětluje Radek Kříž, Technicko-obchodní zástupce Primalex.

Vysoká paropropustnost

Ze své zkušenosti mohu říct, že otázka parapropustnosti je pro naše zákazníky stejně důležitá jako omyvatelnost či čistitelnost. Lidé vyhledávají takové nátěry, při kterých stěny, jak se lidově říká, dýchají“, prozrazuje Radek Kříž. U interiérových barev jsou klasifikovány tři stupně paropropustnosti: nízká, střední a vysoká. Primalex Ceramic byl klasifikován podle ČSN EN 133000 do 1. třídy, tedy tou nejvyšší možnou.

Široká paleta odstínů včetně bílé

Světlé pastelové odstíny jsou ke znečištění nejvíce náchylné. Toto tvrzení však pro Primalex Ceramic neplatí. Vybírat můžete z 23 odstínů, které byly inspirované a následně i pojmenované podle krásných a mnohdy velmi vzácných nerostů. Vaše stěny tak mohou být například v odstínu labského pískovce, tedy krásné šedobéžové barvy přírodních útvarů v Českosaském Švýcarsku. Nebo v odstínu uralského malachitu - výmalba charakteristickou sytě zelenou barvou pak potěší každý pár očí. Pro milovníky klasiky bude jistě skvělou volbou odstín Český křišťál, který dokonale bílou barvou projasní každý interiér.

Další informace o produktech: http://www.primalex.cz/

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Bukáčková H, 30.4.2020, 10:10

zpět | nahoru