Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417

Polyuretanový lak POLYUREX

26.9.2008 - Ani sebelepší imitace nemůže nahradit přirozenost, styl a eleganci poctivé dřevěné podlahy. Její vzhled a životnost zcela zásadně ovlivňuje finální povrchová úprava.

 

 

  

www.barvytebas.cz

 

P O L Y U R E X

Chemická odolnost

Nemluví se o ní, většina výrobců ji nezmiňuje, přesto je to jedna z nejdůležitějších vlastností kvalitního laku na dřevěné podlahy.

Ani sebelepší imitace nemůže nahradit přirozenost, styl a eleganci poctivé dřevěné podlahy.Její vzhled a životnost zcela zásadně ovlivňuje finální povrchová úprava. Můžeme ponechat původní odstín či podlahu namořit, v každém případě se ale podlaha stejně musí nalakovat. Nátěr by měl vynikat zejména těmito vlastnostmi:

·         Tvrdost = vysoká odolnost proti mechanickému poškození a poškrábání

·         UV filtr = ochrana proti UV záření, aby dřevo pod lakem neměnilo barvu a na podlaze nezůstávaly obrysy květináčů, skříněk apod.

·         Chemická odolnost = odolnost proti skvrnám

 

POLYUREX lesk NOVÁ GENERACE

Inovovaný lak na vysoce odolné nátěry dřeva, korku a podobných materiálů v interiérech, např. podlah, parket, schodů, nábytku, obkladů stěn apod. Vyniká vysokou tvrdostí, chemickou a mechanickou odolností nátěru. Chrání dřevo proti působení slunečního záření (obsahuje UV filtr) a zajišťuje vysokou stálost jeho odstínu.

Polyurex je skvělou volbou nejenom na podlahy, ale také na nábytek a na pracovní desky stolů, kde je možné použít pouze lak splňující jen ty nejnáročnáročnější požadavky.

 

 

 

Informace: o POLYUREX mat NOVÁ GENERACE

Informace: o POLYUREX polomat NOVÁ GENERACE

 

Posledně jmenovaná vlastnost je velmi často opomíjena, ačkoliv je velice důležitá. Problematické látky, jako káva, čaj, červené víno, líh, čisticí prostředky mohou narušovat povrch laku a zanechat skvrny, které většinou nelze snadno odstranit ani sebelepším čisticím prostředkem. Co s tím? Příslušný kus podlahy nelze vyměnit jako kus plovoucí podlahy, a proto nezbývá než skvrnu nečím zakrýt, po zbytek života se na ní koukat nebo nákladně přebrousit a přelakovat celou podlahu.  

Přední výrobce vodou ředitelných nátěrových hmot, společnost Barvy Tebas - Balakryl, nabízí jednodušší řešení – polyuretanový lak POLYUREX je lak na podlahy nové generace, který má nejvyšší chemickou odolnostproti působení lihu, vody, červeného vína a kávy (ověřeno akreditovanou zkušebnou MZLU v Brně podle ČSN odpovídající evropské normě EN 12720). Pokud se kterákoliv ze jmenovaných tekutin rozlije na podlahu a uschne, nevadí. Skvrnu lze bez problémů setřít vlhkým hadrem namočeným v běžném čisticím prostředku.

Kromě těchto tří výše zmíněných vlastností má nátěr polyuretanovým lakem POLYUREX tyto další vynikající vlastnosti:

·         Rychle zasychá - již za hodinu je nátěr suchý.

·         Odpuzuje vodu, chrání dřevo před zašpiněním a zvlhnutím.

·         Dokonalý, bezbarvý, lesklý povrch

·         Snadno se udržuje - je omyvatelný a odolný vůči mycím prostředkům.

·        Získal certifikát podle normy ČSN 91 0102 pro použití na pracovní plochy nábytku skupiny A (kuchyňské a pracovní stoly, horní plochy mycích, jídelních a psacích stolů, sedací plochy)

·        Splňuje evropskou normu EN 71 pro povrchovou úpravu hraček.

Cech malířů a lakýrníků ČR - Stavinohová Šárka, 26.9.2008, 11:18

zpět | nahoru