Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417

Paulin - Oprava prasklin

9.12.2008 - Firma Paulín, S.p.A., vyvinula materiály a pracovní postupy, které zabraňují prokreslení trhlin do finálních fasádních nátěrů.

 

www.paulin.cz

 

Oprava prasklin

 obr.1: vyčištěná prasklinaobr.2: aplikace penetraceobr.3: provedení armovacího nátěruobr.4: vložení výztužné síťoviny obr.5: finální povrchová úprava

Firma Paulín, S.p.A., vyvinula materiály a pracovní postupy, které zabraňují prokreslení trhlin do finálních fasádních nátěrů. Jejich použitím lze významně prodloužit životnost omítek poškozených vlasovými trhlinami, zvýšit estetický

Firma Paulín, S.p.A., vyvinula materiály a pracovní postupy, které zabraňují prokreslení trhlin do finálních fasádních nátěrů. Jejich použitím lze významně prodloužit životnost omítek poškozených vlasovými trhlinami, zvýšit estetický vzhled sanovaných fasád a tím snížit náklady na jejich údržbu.                            

  • obr.1: Prasklina se vyčistí a do ní se aplikuje rozpouštědlový penetrační nátěr ISOMUR
    Trhliny se vyplní elastickým tmelem SIGILGUM  
  • obr.2: Na suchý a čistý povrch celé fasády se aplikuje penetrační prostředek ISOMUR
  • obr.3: Celoplošně se aplikuje podkladní armovací nátěr se skelnými vlákny ve vodném roztoku FIBERFLEX (1-2 nátěry provedené štětcem do kříže)
  • obr.4: Do ještě vlhkého nátěru se na trhliny vloží výztužná síťovina POLIFLEX a znovu se přetře jedním nátěrem FIBERFLEX
  • obr.5: Finální povrchová úprava s dvojnásobným nátěrem elastickou fasádní barvou FLORALGUM, který tvoří lehce zdrsnělý povrch, zcela přilnavý, elastický, prodyšný a nepropustný vodě. Tato povrchová úprava se používá především pro ochranu fasád proti infiltraci vody, kyselým dešťům, proti škodám při zmrznutí a rozmrzání, proti škodlivým vlivům slunce a větru. Je obzvláště vhodná pro rozpraskané a časem poničené fasády.

Uvedené materiály a postupy byly mimo jiné také použity při rekonstrukci fasády radnice v Kroměříži nebo budovy KB ve Vyškově.

Cech malířů a lakýrníků ČR - Stavinohová Šárka, 9.12.2008, 12:46

zpět | nahoru