Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyNové číslo časopisu Spektra 1/2010

Nové číslo časopisu Spektra 1/2010

5.1.2010 - Hlavní téma čísla: 3D tapety - Další rozměr interiérových dekorací, Jaký byl pro vaši firmu rok 2009, pocítili jste dopady krize?, Realizace: Hotel Golf Adámkova vila, Povrchové úpravy interiérů, Jak kombinuje barvy designérka Lenka Mašková, Barevné trendy roku 2010 podle designérů AkzoNobel, Fasády historických budov: Renesance - učíme se od vlašských mistrů I., Tapetujeme s Liborem Zábranským, Zvládáte svou roli v REACH?, Veletrh Farbe -  Ausbau & Fassade 2010

 

Nové číslo časopisu Spektra 1/2010 vyšlo 4. ledna

 

Hlavní témata čísla:

  • 3D tapety - Další rozměr interiérových dekorací
  • Jaký byl pro vaši firmu rok 2009, pocítili jste dopady krize?
  • Realizace: Hotel Golf Adámkova vila
  • Povrchové úpravy interiérů
  • Jak kombinuje barvy designérka Lenka Mašková
  • Barevné trendy roku 2010 podle designérů AkzoNobel
  • Fasády historických budov: Renesance – učíme se od vlašských mistrů I.
  • Zvládáte svou roli v REACH?
  • Veletrh Farbe – Ausbau & Fassade 2010

 

Začátek roku bývá příležitostí k bilancování. O krátké zamyšlení nad tím, jaký byl rok 2009, jsme požádali v anketě výrobce a dovozce nátěrových hmot a ptali jsme se, zda pocítili dopady krize. Dotazovaní shrnovali dojmy z loňského roku a často zazněla slova „krize nás výrazněji nezasáhla“, „rok byl vcelku úspěšný“ nebo „propad byl ještě přijatelný“. Zdá se, že výrobci nepřízeň ekonomiky zatím ustáli dobře a rok 2010 snad bude pro nás pro všechny lepší.

 

Spektra 1 má za své téma povrchové úpravy interiérů. Spolu s ostravským studiem 3Decor design se přeneseme do jiné dimenze – představujeme 3D tapety, které na stěně vytvářejí iluzivní prostor, jsou „trojrozměrné“. Jak je vidět z fotografií v časopise, opravdu umí vykouzlit nečekané efekty a ozvláštnit interiér nejen veřejný, ale i byt skutečně odvážného investora. Na práci s klasickou tapetou se podíváme s Liborem Zábranským v rubrice Moje oblíbená technika.

 

Nejen o kvalitních materiálech, ale samozřejmě také o volbě barev, jejich kombinací a trendových odstínů jsou nátěry interiérů. S týmem designérů společnosti AkzoNobel se můžete podívat, jaké jsou letos podle nich aktuální barvy, od čeho jsou odvozeny a jaké pocity by měly vyvolávat.

 

O kombinování barev toho ví hodně také designérka Lenka Mašková, s níž najdete rozhovor v rubrice Fórum. Říká zde, jak se „ladí“ barevnost, jaké jsou hlavní principy barevného řešení místností i to, jaké barvy a v jakých kombinacích jsou pro rok 2010 trendem.

 

Zajímavost až kuriozitu jsme pro vás připravili do rubriky Materiály & technologie. Prohlédnout si tu můžete největší skříň světa, kterou vyrobili v Nových Dvorech u Kutné Hory. Pro nás je zajímavá i tím, že ji zdobí ruční malba vycházející z tradic zdobení lidového nábytku.

 

A na závěr vás ještě pozvu na veletrh Farbe – Ausbau&Fassade. Ten proběhne tentokrát na místě, které už snad ani nemůže být blíž – od 24. do 27. března v Mnichově.

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 5.1.2010, 13:24

zpět | nahoru