Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyLazura Johnstone´s Woodworks Decking Stain

Lazura Johnstone´s Woodworks Decking Stain

8.7.2010 - Pro dlouhodobou ochranu neošetřených i již natřených dřevěných podlah v exteriéru je určena nová vodou ředitelná lazura. Obsahuje přírodní vosk, který vytváří rychleschnoucí a zároveň vodoodpudivý povrch odolný vůči praskání, vyblednutí i proti odlupování. Nátěr poskytuje tvrdý matný povrch a dlouholetou ochranu před plísněmi a houbami.
V nabídce ve čtyřech vysoce atraktivních odstínech

 

Lazura Johnstone´s Woodworks Decking Stain
s obsahem přírodního vosku ochrání dřevěnou podlahu v exteriéru

 

Ve čtyřech atraktivních barevných odstínech lze zakoupit novou tenkovrstvou lazuru  od fa Johnstone´s

 Pro dlouhodobou ochranu neošetřených i již natřených dřevěných podlah v exteriéru je určena nová vodou ředitelná lazura Johnstone´s Woodworks Decking Stain. Tato špičková technologická novinka obsahuje přírodní vosk, který vytváří rychleschnoucí a zároveň vodoodpudivý povrch odolný vůči praskání, vyblednutí i proti odlupování. Nátěr poskytuje tvrdý matný povrch a dlouholetou ochranu před plísněmi a houbami. Johnstone´s Decking Stain je v nabídce ve čtyřech vysoce atraktivních odstínech: Rich Teak (Tmavý teak), Spanish Cedar (Španělský cedr), Natural Oak (Přírodní dub) a Chestnut Brown (Kaštanová hněď). Více na www.johnstones.cz.

 

 

Johnstone´s Woodworks Decking Stain představuje špičkové řešení pro nátěry a ochranu dřevěných podlah i dřevěných obkladů v exteriéru. Novinka poskytuje novým i již ošetřovaným dřevěným podlahám a obkladům ochranu proti povětrnostním vlivům až na 3 roky. Dřevěná podlaha získá atraktivní odstín a navíc odolnost proti plísním a houbám.

Decking Stain je rychleschnoucí nátěr, což umožňuje dokončení veškerých prací v rámci jednoho dne. Johnstone´s Woodworks Decking Stain poskytuje flexibilní a mikroporézní povrch, který se snadno udržuje.

 

 

Příprava podkladu

Podklad musí být před nanášením lazury Johnstone´s Woodworks Decking Stain čistý, suchý a zbavený nečistot. Hlavičky hřebíků nebo šroubů je nutné do dřeva dobře zatlouct a přetřít vhodným tmelem.

Nové nebo neošetřené dřevo: ošetřete vhodným transparentním napouštědlem.

Dřevo, které již bylo natírané nebo lakované: odstraňte vrstvy starých nátěrů nebo laků odstraňovačem starých nátěrů podle návodu uvedeného na obalu. Následně pokračujte jako u nového dřeva.

 

Pracovní postup

Nátěr před aplikací dobře promíchejte, neřeďte jej. Lazuru aplikujte rovnoměrně štětcem ve směru vláken. Na dřevo ošetřené napouštědlem aplikujte dva nátěry. U již natřeného dřeva bude stačit jeden nátěr. Neaplikujte při teplotách pod 10º C, ve vlhkých podmínkách nebo před deštěm. Při broušení používejte respirátor. Výsledný odstín závisí na původní barvě dřeva a počtu vrstev nátěru. Nátěr je na dotek suchý za 1-2 hodiny. Nanášení další vrstvy je možné za 4 hodiny.

 

Vydatnost nátěru

Průměrně 12 m2 z 1 litru barvy v závislosti od savosti a typu povrchu dřeva.

Johnstone´s Woodworks Decking Stain pořídíte u vybraných prodejců značky Johnstone´s, především v prodejní síti Dům barev (www.dumbarev.cz). Všechny odstíny jsou v prodeji v 2,5l balení.  

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 8.7.2010, 12:51

zpět | nahoru