Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkySpolečnost COLORLAK a její tajemství barev slaví 85.výročí

Společnost COLORLAK a její tajemství barev slaví 85.výročí

29.9.2010 - Jen skutečně malé množství českých firem se může pochlubit tak dlouhou tradicí působení na trhu, jako společnost COLORLAK. Ta v dnešních dnech slaví 85.výročí svého založení. O tajemství barev a jejich účincích na psychiku člověka i v rámci obchodu psal každoročně ve svých novoročenkách zakladatel společnosti Ing. Kirschner, majitel továrny na barvy KIRGIS v Uherském Hradišti. Od doby svého založení prošel COLORLAK, největší český výrobce a distributor nátěrových hmot, velkými strukturálními i organizačními změnami. Dá se považovat za velký úspěch, že přes řadu historických událostí pokračuje ve své výrobě dodnes. Svoji výrobu rozšířila společnost na pestrý sortiment barev a laků na dřevo, kovy, beton a minerální podklady. Produkce firmy zahrnuje také interiérové a fasádní barvy, barvy ve sprejích, ředidla a další pomocné přípravky. Kromě historie a udržování tradice výroby se soustředí firma na nové technologie a novinky, které svoji kvalitou mnohdy předčí i produkty konkurenčních nadnárodních společností.

 

Úctyhodný úspěch českého výrobce barev

Společnost COLORLAK a její tajemství barev slaví 85.výročí

Jen skutečně malé množství českých firem se může pochlubit tak dlouhou tradicí působení na trhu, jako společnost COLORLAK. Ta v dnešních dnech slaví 85.výročí svého založení. O tajemství barev a jejich účincích na psychiku člověka i v rámci obchodu psal každoročně ve svých novoročenkách zakladatel společnosti Ing. Kirschner, majitel továrny na barvy KIRGIS v Uherském Hradišti. Od doby svého založení prošel COLORLAK, největší český výrobce a distributor nátěrových hmot, velkými strukturálními i organizačními změnami. Dá se považovat za velký úspěch, že přes řadu historických událostí pokračuje ve své výrobě dodnes. Svoji výrobu rozšířila společnost na pestrý sortiment barev a laků na dřevo, kovy, beton a minerální podklady. Produkce firmy zahrnuje také interiérové a fasádní barvy, barvy ve sprejích, ředidla a další pomocné přípravky. Kromě historie a udržování tradice výroby se soustředí firma na nové technologie a novinky, které svoji kvalitou mnohdy předčí i produkty konkurenčních nadnárodních společností.

Informace o historii a současnosti firmy, výrobky a produkce, kontakty
ke stažení ZDE: Colorlak - o společnosti.doc (dokument MS Word)Colorlak - o společnosti.doc

 Ing. Kirschner, majitel továrny na barvy KIRGIS v Uherském Hradišti, se kromě technologií barev zabýval také jejich psychologií a léčivou mocí. Již ve své době zjišťoval informace o využívání  barev. V té době nebylo v tomto směru mnoho zkušeností. Pan Kischner však věděl o využívání vlivu barev v cizině, například v blázincích, nemocnicích  nebo při úpravě vozovek. Zabýval se myšlenkami, proč by nemohlo být využíváno těchto zkušeností například v čekárnách lékařů, v kancelářích nebo lázních, kde je předpokladem dokonalého účinku léčebné procedury i pacientova duševní vyrovnanost. Účinku barev přikládal v tomto procesu velkou váhu.

Již v roce 1940 uvedl v dovětku své ročenky pro obchodní partnery: „jednou z dosud nevšímaných záhad jsou barvy. Mají v sobě moc a sílu. V budoucnu budou kouzelným klíčem, kterým otevřeme dveře mnoha zázrakům doby. Barvám patří budoucnost. Barvy v sobě skrývají veliká tajemství. Naučme se s barvami zacházet, aby jednou přinesly zaslouženou úrodu. Každá barva vysílá své

charakteristické paprsky, které mají na náš organismus i duševní život nepopíratelný vliv. V barvách je život a tajemství.“ 

 „K odkazu Ing. Kirschnera se vracím velice rád,“ uvádí předseda představenstva Ing. Svatopluk Chalupa, CSc. „Je až s podivem, jak hluboko šel v rámci svého podnikání. Dokládá to jediné. Jestliže je podnikání naplněno poctivou prací a zájmem o věc, může se stát téměř filosofickým směrem. Jsem rád, že dnes stojí firma COLORLAK nohama pevně na zemi. Přestála řadu restrukturalizací. Ne všechna období byla radostná. V součastné chvíli se však chlubíme řadou ocenění za produktové novinky a jejich kvalitu. Mezi nejvýznamnější ocenění naší společnosti řadím například certifikát systému řízení jakosti ISO 9001, jehož držiteli jsme od roku 1996 a certifikát systému řízení environmentu ISO 14001 od roku 2002. Trvalé zajištění vysoké kvality výroby s ohledem na ochranu životního prostředí je hlavním rysem naší strategie. Důkazem toho je propůjčení loga Responsible Care, které je známkou odpovědného podnikání v chemii. Toto ocenění jsme získali v České republice vůbec jako první společnost“,  dodává Svatopluk Chalupa.

 

Mezi nejprodávanější produkty společnosti patří Syntetická lesklá vrchní barva UNIVERZAL. Je vhodná pro vrchní lesklé nátěry dřeva jako například zahradního nábytku, dveří, vrat, nářadí a kovu. Předností barvy je vysoká odolnost UV záření, výborná krycí schopnost, univerzální použití a v neposlední řadě také široká škála odstínů, ze které si vybere každý zákazník. Barvu lze nanášet stříkáním, štětcem či válečkem v jedné až třech vrstvách při aplikační teplotě (barvy, okolí a podkladu)15 - 20 °C. Lze zakoupit v různých velikostních baleních. Balení  0,6litru za MOC 135,- Kč.

 Ing. Kirschner studoval i obchodní úspěchy v rámci využívání barev. Rád užíval příkladu jedné petrolejářské společnosti, která po natření svých benzinových čerpadel na bílo musela přetírat čerpadlo znovu. Nic totiž v „bílém období“ neprodala.

Naším světem jsou barvy. Barvy kvalitní a šetrné k životnímu prostředí, Barvy jejichž  vlastnosti ocení každý laik i profesionál.

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 29.9.2010, 09:43

zpět | nahoru