Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@cmlt.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaČlánky ze školstvíZávěrečné zkoušky právě začaly

Závěrečné zkoušky právě začaly

13.6.2007 - Právě v těchto dnech můžete potkat v ulicích zamlklé hochy v tmavých oblecích, kteří jsou pobledlí až nazelenalí. Během odpoledne a večera však většinou výrazně zveselí, zčervenají ba co dokonce až zbrunátní a zelená barva se jim opět vrací až druhý den ráno.
ANO právě začaly závěrečné ústní zkoušky na středních odborných školách.

 

Byť bylo dnes 13-tého, tak všichni naši mladí „Lakýrníci“ ze střední školy Dopravních podniků v Praze www svou první velkou životní zkoušku splnili.

 

Většinou byli všichni pekelně nervózní, jak na „potítku“, tak i před zkušební komisí. Zde naštěstí byli i mistři, kteří věděli jak je rozpovídat a zbavit tak alespoň trochu trémy.

Zkouškám je přítomen i zástupce „profesního sdružení“ – Cechu a výrobce nátěrových hmot.

 

Všichni žáci získali „Výuční list“, který je od letošního roku velmi důležitý pro získání živnostenského listu. Doposud platilo, že toto řemeslo mohl dělat kdokoliv a potom tím trpěl jak zákazník, tak řemeslo. To se Cechu podařilo loni změnit úpravou Živnostenského zákona po dlouhém boji s úředníky.

 

Absolventi  dále obdrželi, pamětní CD, EuroPas (umožní jim pracovat v zahraničí), „Pamětní list“ od Cechu , „Certifikát“ o školení (kdo tam byl) a dárky od partnera školy firmy Tebas Balakry - BARVY TEBAS s.r.o.. Je dobré že výrobcům nátěrových hmot není školství přítěž, ale naopak se aktivně zapojují do výuky.

 

Držíme palce všem novým „řemeslníkům“, aby na sobě pracovali, dále se vzdělávali v tomto krásném a tvůrčím řemesle a neskončili jako "rovnači" zboží v marketu.

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Žatečka Pav, 13.6.2007, 19:28

zpět | nahoru