Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@cmlt.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaZprávy od Partnerů cechuPrimalex PLUS se mění, vlastnosti oceňované profesionály zůstávají

Primalex PLUS se mění, vlastnosti oceňované profesionály zůstávají

22.3.2011 - Díky nové receptuře se bělost nátěru Primalex PLUS Bílý zvýšila tak razantně, že je rozdíl vidět i pouhým okem

 

 

Primalex PLUS už není jen bílý nátěr, ale ucelená řada zahrnující Primalex PLUS Bílý, Barevný + Báze.

Tento nový koncept slibuje profesionálním řemeslníkům i koncovým zákazníkům snadnou orientaci při výběru materiálu a zaručenou úroveň kvality. Nový Primalex PLUS Bílý v zářivém červeném obalu nabízí vyšší bělost a hluboký mat při zachování výborných vlastností oceňovaných profesionály, a to především vynikající kryvostí a lehké zpracovatelnosti. V rámci jediné řady si zákazníci dále mohou vybírat ze dvou variant barevného řešení, a to buď nejoblíbenější pastelové odstíny Primalex PLUS Barevný (celkem 12 odstínů; původně Primalex Bonus Color), a nebo tisíce odstínů v bázi tónovatelné na přání v kolorovacích centrech Primalex. Design obalů nové řady Primalex PLUS je zaregistrován jako chráněný průmyslový vzor. Více na www.primalex.cz.

 

Primalex PLUS Bílý – vylepšený, ale stále tradiční

Výrobku Primalex PLUS Bílý se současným ročním objemem výroby kolem 17.000 tun vždy patřilo a patří vedoucí postavení mezi otěruvzdornými malířskými nátěry s nižší a střední bělostí. Právě bělost se nyní u nového nátěru Primalex PLUS Bílý výrazně zvýšila. V receptuře novinky bylo využito velkého množství kaolínu bělejšího typu a svou roli hraje také obsah titanové běloby. Díky této nové receptuře se skutečná bělost za sucha zvýšila až o 3 % na 87 % BaSO4 a bělost za mokra (tj. bělost nátěru v obalu nebo v průběhu aplikace na stěnu) dokonce o 7 % na 79 % BaSO4.  Takový rozdíl v bělosti za sucha už poznáte i pouhým okem, rozdíl v bělosti za mokra je naprosto evidentní.

 

Nový Primalex PLUS Bílý: Testování prověřilo vlastnosti

Požadované vlastnosti nového bílého Primalexu PLUS ověřila v závěru loňského roku desítka testujících při celodenním aplikačním a validačním testování. Díky spolupráci s Cechem malířů a lakýrníků ČR se zapojilo celkem 7 profesionálních malířů. Jim i zástupcům Cechu tímto velmi děkujeme. Pro profesionální malíře a navíc pro 3 kutily byly v prostorách SOU Hustopeče připraveny speciální plochy pro otestování konečných vývojových verzí nátěru. Podklady lze stručně označit jako savé i nesavé povrchy bílé a šedožluté barvy navíc opatřené šedými a černými pruhy pro testování kryvosti. Testovány a následně hodnoceny byly vlastnosti jako první pocit (zejména bělost v obalu, vůně, konzistence), vzhled za mokra, aplikační přívětivost, kryvost a dále samozřejmě konečný vzhled a vydatnost. Během testování bylo potvrzeno vylepšení požadovaných parametrů v souladu se zadáním (vylepšení bělosti, zvýšení úrovně matu při mírně vylepšené kryvosti a stále výborných aplikačních vlastnostech) a 15. února byla proto zahájena výroba nátěru Primalex PLUS Bílý podle nové receptury.

 

Primalex PLUS Bílý opouští růžovou klasiku

Kromě zlepšení kvalitativních vlastností mění Primalex PLUS Bílý také obal. Nový obal a etiketa opouštějí dříve typickou růžovou barvu a výrazně se tak odlišují od tuzemské konkurence. Nové červené balení působí výrazněji, ale zároveň elegantně, moderně a čistě.

  

 

Jak se měnilo balení výrobku Primalex PLUS Bílý?

 

 

         Dávno                               Nedávno                                                  Nyní

 

 

 

 

 Nátěry z řady Primalex PLUS lze zakoupit ve specializovaných prodejnách, např. v síti prodejen Dům barev (www.dumbarev.cz). Více na www.primalex.cz 

 

 

 

 

 

Primalex

Základem sortimentu značky Primalex jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, širokým rozsahem druhů a především trvale stabilní kvalitou, která je kromě vlastní laboratoře kontrolována organizací ITC Zlín. Primalex je jednou z mála značek, která certifikovala systémy ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Získala také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo, zateplovací systém, prostředky na úpravu podkladu a disponuje sítí přibližně 300 Kolorovacích center pro obarvování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci České a Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech. Spotřebitelům jsou na nejmodernějších strojích na počkání připraveny vysoce kvalitní obarvené interiérové a fasádní nátěry, omítky a barvy na kov a dřevo.

 

O skupině PPG

Vizí společnosti PPG je udržet si i nadále své vedoucí postavení mezi výrobci nátěrových hmot a specializovaných produktů. Od svého založení v roce 1883 nabízí společnost své služby a výrobky zákazníkům v oblasti průmyslu, v dopravě, na trhu se spotřebním zbožím, ve stavebnictví i v oblasti poprodejních služeb. Ze svého sídla v Pittsburgu, USA řídí společnost PPG činnost svých poboček ve více než 60 zemích po celém světě. V roce 2010 dosáhly tržby společnosti 13,4 miliard USD. Akcie PPG jsou obchodované na newyorské burze (symbol: PPG). Pro další informace o PPG navštivte webovou stránku www.ppg.com.

 

Pro další informace kontaktujte, prosím:

Petr Kavalír                                                                                    Marie Hodačová Šimonovská
PPG Architectural Coatings Eastern Europe a.s.,        
Privilege PR
Brand Marketing Manager                                           
Tel.: +420 222 873 233
Tel.: +420 222 333 717                                               
Fax: +420 222 873 232
Fax: +420 222 333 701                                               
Mob. +420 777 840 414
Mob. +420 737 285 977                                             
simonovska@privilegepr.cz
petr.kavalir@ppg.com

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Topolančino, 22.3.2011, 09:19

zpět | nahoru