Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@cmlt.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaZprávy od Partnerů cechuDvacet let na českém trhu

Dvacet let na českém trhu

9.8.2007 - Vzpomenete si ještě, co významného se událo v roce 1987? Tak například zemřel americký malíř a grafik Andy Warhol, počet lidí na Zemi překročil hranici pět miliard, ale hlavně z výrobního pásu továrny společnosti BARVY TEBAS s. r. o. sjela první plechovka vodou ředitelné barvy BALAKRYL.

Dvacet let na českém trhu
Vzpomenete si ještě, co významného se událo v roce 1987? Tak například zemřel americký malíř a grafik Andy Warhol, počet lidí na Zemi překročil hranici pět miliard, ale hlavně z výrobního pásu továrny společnosti BARVY TEBAS s. r. o. sjela první plechovka vodou ředitelné barvy BALAKRYL.

Postupem času se z BALAKRYLU díky jeho výborným vlastnostem stala klasika, po níž sáhne domácí kutil i profesionální řemeslník. Stejnou oblibu si tato barva získala i v průmyslové velkovýrobě. V současnosti je to nejprodávanější univerzální vodou ředitelná barva na českém trhu. Za dobu její existence se vyrobilo 42 milionů kusů plechovek. BALAKRYL Uni mat prošel sedmi inovacemi, jeho lesklá varianta "jen" šesti. Zásluhu na tom má největší vývojový tým na vodou ředitelné nátěrové hmoty na dřevo a kovy. Nesmíme zapomenout ani na ocenění, která barva BALAKRYL získala, jsou to například Zlatá medaile z IBF, Protech či MF Dnes. Umělec David Černý použil BALAKRYL k natření tanku na Smíchově na růžovo. Balakrylem jsou natřené vagony Českých drah nebo největší pozemský urychlovač částic v Cernu ve Švýcarsku.

Jak šel čas

V 80. létech se vyráběly jen latexy, fasádní a malířské barvy. Vodou ředitelné barvy se vyráběly pouze pro průmysl, zejména pro nátěry dřevěných oken

1985       byla v závodě Tebas definitivně zrušena výroba rozpouštědlových nátěrových hmot. Hlavním důvodem zahájení výroby BALAKRYLU byla zvýšená poptávka "domácích kutilů" a zvyšující se tlak veřejnosti na výrobu ekologicky šetrných výrobků. Došlo tedy k posílení vývojového týmu barvy BALAKRYL. Ekologie tlačila i na průmyslové firmy.

1987      pracovníci závodu Barvy Tebas v spolupráci s pracovníkmi Výskumného ústavu živíc a lakov (teraz SYNPO, a. s.) vyvinuli disperznú univerzálnu akrylátovú farbu BALAKRYL V 2045. Výrobok sa stal vo veľmi krátkej dobe značne populárny pre svoje výborné aplikačné vlastnosti. Balakrylu bolo vydané patentové osvedčenie a bola mu udelená ochranná známka.

1991        vyvinulo technické oddělení BARVY TEBAS lesklou verzi pod
označením  BALAKRYL Lesk V2068, která byla následně uvedena na trh. Poté došlo k vývoji dalších speciálních nátěrových hmot na kov (Balakryl ANTIKOR) a dřevo (laky).

1993       obdržel BALAKRYL Mat atest pro povrchovou úpravu hraček pro děti od 3 let podle normy  EN 71.

1994       získává BALAKRYL jako první barva ochrannou známku Ekologicky šetrný výrobek. Licenci propůjčuje Český ekologický ústav - Agentura pro ekologicky šetrné výrobky.

1995       mu  byla udělena prestižní značka CZECH MADE - osvědčení o kvalitě výrobku, kterou propůjčuje Sdružení pro cenu České republiky za jakost.

1998      byla barva významně inovována z hlediska zlepšení reologických vlastností (rozliv, stékavost) a kryvosti.


1999     byl učiněn zásadní krok v podpoře ekologie v barvářském průmyslu a Balakryl dostal jako první osvědčení dokumentující, že zaschlé zbytky BALAKRYLU nemají nebezpečné vlastnosti a mohou se likvidovat jako běžný komunální odpad.

2000       Výroba Balakrylu byla certifikována podle systému jakosti ISO 9001

2002       proběhla další výrazná inovace BALAKRYLU zejména v aplikačních

              vlastnostech, takže v dnešní době BALAKRYL patří mezi výrobky s nejvyšší kvalitou ve své oblasti včetně zahraniční konkurence.

2003       byla vytvořena řada BALAKRYL jako jedna z nejznámějších značek nátěrových hmot. Byla pod ni zařazena velká část vysoce kvalitních barev na dřevo a kovy vyráběných ve společnosti BARVY TEBAS s. r. o. Výroba Balakrylu byla certifikována podle systému enviromentálního managementu ISO 14001.

2004       získal BALAKRYL Uni certifikát nátěrové hmoty pro styk s potravinami.

2005      sjela z výrobní linky čtyřicetimiliontá plechovka BALAKRYLU. Zároveň se výrobky značky Balakryl dlouhodobě objevují na předních místech žebříčků nejprodávanějších a nejoblíbenějších barev v ČR, což už svědčí o opravdu velkém množství spokojených zákazníků.

2006       byla doplněna řada speciálních nátěrových hmot na beton, malířské a fasádní barvy.

2007        uvedena na trh unikátní barva na plasty a rozšíření řady Profi

Cech malířů a lakýrníků ČR - Stavinohová Šárka, 9.8.2007, 15:52

zpět | nahoru