Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyŽivnostníci - paraziti (dle názoru ČSSD)

Živnostníci - paraziti (dle názoru ČSSD)

18.3.2013 -

Vážení kolegové, živnostníci, řemeslníci, občané.

Asi jste zaznamenali, jak se o živnostnících vyjádřila sociální demokracie na svém sjezdu.

Nyní se snaží vše žehlit, ale je jasné, jaký mají názor na nás živnostníky. Ihned jsme proto reagovali a zaslali níže uvedené stanovisko na Hospodářskou komoru (HKČR) www.komora.cz a Asociaci malých a středních podnikatelů a živnostníků (AMSP) www.amsp.cz .

Zde je článek o výroku pana Mládka. V článku jsou odkazy na reakce ministra Kuby a premiéra Nečase. Na stránkách AMSP je zase reakce předsedy pana Havlíčka.

http://www.novinky.cz/domaci/296270-mladek-se-omluvil-za-slova-o-parazitujicich-zivnostnicich-sam-je-zivnostnik.html

 

Naše reakce a e-mail:

Dobrý den,

 

je velmi dobře, že jste se ihned ohradili na názor sociální demokracie o parazitujících živnostnících.

 

Dle mého (a nejenom mého) přesvědčení by to pan Mládek neřekl, pokud by se o tom na vnitřních jednáních sociální demokracie v tomto duchu nebavili. Z jeho pohledu je zřejmé, jak sociální demokracie vnímá a bude vnímat živnostníky, pokud bude vládnout. Je to jasný signál toho, co nás pravděpodobně čeká a na co se musíme připravit.

Jejich dnešní tisková konference (svolal Mládek) se to bude snažit zahladit, protože to naštvalo celý národ. Pokud tam budete, zkuste dát do diskuze níže uvedené témata.

 

Já bych za sebe rád připomněl a možná by bylo dobré to připomenout panu Mládkovi, že na zaměstnancích, ale i živnostnících parazitují vlastně všichni státní zaměstnanci. Tuším, že stát za ně odvádí do zdravotního pojištění asi 800Kč/osoba, přičemž tuším nejmenší odvod živnostníka je 1600Kč a taktéž zaměstnanec odvádí minimálně tuto částku.  Ta čísla odvodů nevím jistě. Myslím, že státních zaměstnanců je možná více než živnostníků. Ale o tom se taktně mlčí. To by mělo opět vyplavat na povrch.

 

Nyní ještě k tomu, že živnostníci budou brát malé důchody. ANO, o tom je nutné mluvit, ale také je nutné mluvit o tom, že živnostník, který se celý život staral o svojí rodinu, o sebe, o vzdělání dětí, o své bydlení a potřeby a nikdy si od státu nevzal ani korunu podpory, tak bude nakonec dostávat minimální důchod, i když odváděl základní sociální a zdravotní pojištění,

Co je ale zarážející, že naproti tomu občan, který v životě nepracoval, neodvedl do státní pokladny ani jedinou korunu, od státu dostává dávky na bydlení, stravu, topení, dopravu, vzdělávání, právní zastupování a nevím ještě co dalšího, tak tento občan po dosažení důchodového věku, dostává dávky daleko vyšší než živnostník, který si nevzal ani korunu, staral se o rodinu a do státní kasy celý život řádně přispíval.

Toto považuji za totální SOCIÁLNÍ NESPRAVEDLNOST vůči živnostníkům a všem řádně pracujícím občanům.

 

Prosím, zkuste jim tato témata připomenout, protože mezi živnostníky to již velmi vře a pokud to nikdo nebude řešit, tak můžou být velice překvapeni.

 

Pozvěte pana Mládka na jednání s živnostníky, rád se toho zúčastním.

 

S pozdravem

 

Pavel Žatečka

generální sekretář

 

 

Reportáž na TV Prima - téma "Živnostníci - paraziti" (dle názoru ČSSD) - vstup pana  Pavla Žatečky - generálního sekretáře cechu

Začátek 8 minuta, konec 10:21 minuta - http://play.iprima.cz/iprima/326065/2317

 

Nový článek, kde mluvil p. Žatečka - téma "Daně z příjmů živnostníků"

Začátek 9:15 minuta, konec 11:40 minuta  31/3/2013, Zprávy FTV Prima: Pavla Břečková na téma daně z příjmů živnostníků

 

Debata na ČT24 - téma "Živnostníci - paraziti" (dle názoru ČSSD) -

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/213411000370318/

 

 

 

 

Strana soukromníků ČR podala na J. Mládka trestní oznámení 

 

http://www.soukromnici.cz/clanek-57-sscr-podala-trestni-oznameni-na-j.-mladka

 

"Předsednictvo Strany soukromníků ČR  v reakci na prohlášení J. Mládka na sněmu ČSSD podává trestní oznámení. Svými výroky se člen ČSSD J. Mládek dopustil trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob, v tomto případě OSVČ.  Tím, že stínový ministr ČSSD Jan Mládek nazval živnostníky parazity , hrubě urazil celý živnostenský stav v ČR a reálně ukázal , kam míří ČSSD. Je to útok na celou skupinu obyvatel v ČR a je to zároveň další podnět k tomu, aby pravicové strany v ČR vytvořily v příštích parlamentních volbách pravicový volební blok, který zabrání levici , aby převzala moc v této zemi. "

JUDr.Ing.Rostislav Senjuk

 

Otevřený dopis členům České strany sociálně demokratické

Vážení sociální demokraté,

       my, živnostníci a drobní podnikatelé , kteří jsme členy Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, jsme vždy chápali československou stranu sociálně demokratickou jako středovou levicovou stranu.  Jako profesní sdružení hájíme zájmy živnostníků a drobných podnikatelů již od roku 1989, dá se říci od data, které je i znamením znovuobrození   Československé strany sociálně demokratické. Vždy, jsme aktivně vystupovali vůči nekalým podnikatelským praktikám, protekcionalismu, korupci , klientelismu, a v neposlední řadě jsme vždy podporovali přijetí takových opatření, která nejsou pouze populistickým manévrem, ale vedou k nápravě nešvarů a postihu těch, kteří porušují zákony a platné právní normy této země.

                Velká většina z nás z výsledků své práce živí pouze svoje rodiny, další zaměstnávají jednoho až několik desítek lidí a tím dávají práci lidem ve svém okolí. Tudíž i tito lidé jsou závislí  na prosperitě živnostníka. Nás a naše rodiny stejně jako rodiny našich zaměstnanců postihují zvýšené náklady na provoz rodin, nežijeme v nějakém živnostenském bezstarostném vakuu. Navíc v době recese, musíme najít zakázky, dosáhnout jejích uhrazení, abychom mohli zajistit sebe a své zaměstnance. Náš zaměstnavatelský svaz stojí mimo politická uskupení z jednoho prostého důvodu, který, bohužel, potvrdila více jak dvacetiletá historie a zkušenost.

Každá vláda od roku 1989, kdy naše společnost přešla k budování tržní ekonomiky, přijímá řadu opatření pro ozdravení ekonomiky. Pravicové vlády opatření charakteru postihující většinu obyvatel, tedy i nás. Levicové vlády zaměřují svá opatření na zdanění malého a středního podnikání, tedy hlavně nás.

                Zajímavou skutečností však zůstává, že nikdy nejsou přijata systémová opatření, která umožňují destrukci daňového systému jako celku. Jen namátkou uvádíme:

- účelové dělení firem, především s cílem vyvádění zisku mimo území státu

- nerovnost v plátcovství  DPH a její povinné registraci

- nedostatečnou kontrolu nabývání zboží a jeho prokazatelnosti

- rozmělňování soutěžených zakázek po uzavření „ výběrových „ řízení na množství subdodávek

- působení firem s nejasnou vlastnickou strukturou

- nepostihování masivního vyvádění prostředků ve prospěch účelových zakázek, s Karty, Open kart, Izip a další

- předražení státních zakázek především v IT oblastech

- umožnění podnikání krachujícím subjektům ve stejném předmětu podnikání

- umožnění podnikání občanům jiných států bez splnění základních podmínek, znalost jazyka, odborné předpoklady, bydliště a prokazatelného sídla firmy, řádné daňové a finanční evidence.

To je jenom část problémů, které jsou skutečnými viníky neutěšeného stavu ve výběru daní a podnikatelského prostředí. Pravicová ani levicová vláda pro odstranění těchto nerovností udělaly velmi málo.

                Již několikrát, jsme navrhovali opatření, která by vedla k odstranění negativních důsledků „švarcsystému“.  Bohužel, naše politická reprezentace místo hledání řešení, tak se pohybuje v extrémech a) jeho zneužívání b) jeho úplného zákazu se všemi důsledky komplikací v oblasti růstu nezaměstnanosti. Jen pro zajímavost, jedná se především o velké firmy v řadě případů zahraniční, které tohoto systému  zneužívají. Nikoliv  živnostníci a OSVČ.

Očekávali jsme od sjezdu největší levicové strany, že se ve svém programu jasně vymezí i svou programovou politikou vůči nám, živnostníkům a malým a středním podnikatelům. Jestliže je tímto vymezením vyjádření stínového ministra financí, a následném mírnění negativních reakcí tím, že za neutěšený stav může vláda špatným výběrem daní pak ztrácíme veškeré iluze a naděje, že se najde vláda, která nebude provádět nejen populistickou politiku, ale opravdové změny, které postihnou ty, kteří  cíleně zneužívají situace, které jsme v několika případech uvedli.

Jak tedy máme my, parazité, chápat deklarovanou podporu malého podnikání ze strany vedoucích představitelů sociální demokracie. Nabízí se pouze jedna odpověď. Pouze jako prázdný populismus.

Bohužel jsme se dočkali ocenění, chcete –li nálepky, která předčila veškeré naše očekávání. Lidé jako pan Mládek svým selektivním nekomplexním uvažováním nemohou být těmi, kteří by oslovili cca 652.000 profesionálních živnostníků a jejich rodin , kteří vynakládají v době recese, kterou nezavinili nemalé úsilí na uživení nejen sebe ,ale i  rodin svých zaměstnanců.

Představenstvo Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR

Praha 18.3.2013

Za správnost

M.Pilařová – sekretariát SPŽ ČR

 

 

Reakce Hospodářské komory na výrok pana Mládka

 http://www.komora.cz/zpravodajstvi-a-media/aktuality-4/firmy-a-podnikatele/prezident-hk-cr-zaslal-dopis-predsedovi-cssd.aspx

 

Prezident HK ČR zaslal dopis předsedovi ČSSD

Prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel zaslal dopis předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, na kterého se obrátil v záležitosti prohlášení stínového ministra financí Jana Mládka, který na sjezdu ČSSD řekl, že živnostníci parazitují na zaměstnancích.

„Přesto, že se pan Jan Mládek za tento výrok omluvil, používá nadále stejné argumenty, které poškozují pohled společnosti na osoby samostatně výdělečně činné a nevyvrací tedy jednoznačně slova, která použil,“ zmiňuje v dopise Petr Kužel, který se ze své funkce prezidenta Hospodářské komory České republiky proti výrokům pana Mládka důrazně ohradil. „Mezi členy HK ČR je velký počet osob samostatně výdělečně činných a uvedené výroky se jich značně dotkly. Osoby samostatně výdělečné činné nesou nesrovnatelně vyšší riziko než zaměstnanci, mají mnohem delší pracovní dobu, nemají placenou dovolenou, v případě onemocnění nemají placené příjmy, musí si sami zajišťovat veškerou administrativu a plnit řadu dalších povinností. Přispívají při tom významně k tvorbě HDP a šetří veřejné prostředky, které by jim musel stát vyplácet, kdyby byli nezaměstnaní. Mnozí z nich volili tuto cestu samostatného podnikání raději, než být závislý na sociální podpoře,“ upozornil Kužel.

Ve svém dopise adresovaném předsedovi ČSSD prezident Kužel ocenil, že se Bohuslav Sobotka od výroků pana Mládka distancoval, nicméně i přes to apeloval na skutečnost, že je potřeba jasného potvrzení, že mylný postoj pana Mládka vůči živnostníkům není součástí programu a postojů ČSSD k podnikatelům obecně. „Jak řekl místopředseda Evropské komise Antonio Tajani, podnikatelé jsou hrdinové dnešní doby, oni nesou osobní riziko, bez jejich úsilí by nebylo ani růstu ani nových pracovních míst. Byl bych rád, kdyby ČSSD tento názor sdílela,“ píše v dopise závěrem prezident Kužel.

 

Nemáme slov

 

 

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Topolančino, 18.3.2013, 09:38

zpět | nahoru