Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyModel Prahy a Středočeského kraje v Království železnic otevřen!

Model Prahy a Středočeského kraje v Království železnic otevřen!

19.6.2013 - Železniční model České republiky, který vzniká v Království železnic na pražském Andělu, se rozrostl o další dva kraje. Od 4. dubna mohou návštěvníci tohoto úžasného malého světa obdivovat modelové zpracování Středočeského kraje a Prahy v měřítku 1:87, tedy H0. Přibylo 197 m2 nových kolejišť, na kterých se bude prohánět celkem 21 vlakových souprav. Stejně jako v kraji Plzeňském, i v Praze jezdí tramvaje a novinkou je zpracování stanice metra Nádraží Holešovice s pojízdnou soupravou.

                                       

            MODEL PRAHY A STŘEDOČESKÉHO KRAJE V KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC OTEVŘEN!!

                                                               

                                                                        

 

 

Vážení,

dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní zahájení provozu navigačně informačního systému pro senzoricky hendikepované v expozici Království železnic, které proběhne  ve čtvrtek 27.června od 10:00 hod. v ulici Stroupežnického 23, Praha 5.

 

Modelové zpracování není v tomto projektu kopií skutečnosti. V každém kraji se model orientuje především na důležité železniční tratě a ty dále doplňuje o technické či historické dominanty kraje, jeho charakteristickou krajinu a průmysl.  Ve Středočeském kraji tak návštěvníci uvidí automobilky Škoda a TPCA, hrady Karlštejn, Křivoklát a Kokořín, Vranovskou a Štechovickou přehradu, brdské lesy, ale třeba i horu Blaník s koncertem nebo muzeum vojenské techniky v Lešanech. Nad Prahou se vypíná Žižkovská televizní věž a o pár metrů dál Pražský hrad. Centrem je přirozeně Hlavní nádraží, z nějž vlaky jedou do Kolína, do Děčína a Ústí nad Labem i do Plzně. Jistě zaujme také Vozovna Střešovice a funkční tramvajový provoz v oblasti Smíchova. Centrem provozu pohyblivých automobilů jsou přirozeně dálnice D1 a D5, ze kterých najíždí autobusy na ÚAN Florenc.

 

Oba nově otevřené kraje jsou součástí budovaného zjednodušeného železničního modelu České republiky a navazují na již provozované modelové zpracování Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje. Jejich výstavba trvala 9 měsíců a modeláři Království železnic při ní použili mimo jiné i 495 metrů kolejí, 185 metrů silnic, 4900 stromečků, 907 kusů pouličních, parkových a nádražních lamp, 350 typizovaných modelových stavebnic, 12 velkých modelů technických a historických dominant vytvořených na zakázku, 350 osobních a 264 nákladních automobilů a více než 5000 figurek, které představují situace z reálného života.

 

 

Celý model České republiky bude dostavěn v roce 2015, ale již nyní prezentuje Království železnic více než 550 čtverečních metrů modelových kolejišť, a je tak již nyní největší podobnou expozicí nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Po dokončení bude druhým největším modelovým kolejištěm na světě, přičemž jen model ČR zabere plochu větší než 900 čtverečních metrů!

 

Mnoho dalších informací naleznete na  http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/o-kralovstvi/pro-media/

  

Kontakt pro média:


Rudolf Pospíšil

m: +420 774 044 417

e: rudolf.pospisil@kralovstvi-zeleznic.cz

h: www.kralovstvi-zeleznic.cz

 

 

KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

Království železnic je mimořádný projekt výstavby největšího modelového kolejiště nejen v ČR, ale i v celé střední a východní Evropě. V Praze, v podzemních prostorách administrativního centra Anděl City bylo v červenci 2009 otevřeno pro veřejnost prvních 115 m2 modelového kolejiště. Od té doby se postupně kolejiště rozrůstá o další segmenty (kraje). Každoročně projde turnikety expozic Království železnic více než 160 000 návštěvníků.

Projekt svým zaměřením rozšiřuje možnosti aktivního využití volného času, zejména rodin s dětmi. Po úplném dokončení bude propagovat svým pojetím regiony celé České republiky a jejich historické a průmyslové dominanty.

Do aktivit projektu Království železnic patří, mimo jiné, i unikátní vzdělávací program, který získal záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pro žáky a studenty jsou připraveny tematické prohlídky dělené podle věku dětí, zaměřené na historii železniční dopravy v českých zemích, dopravní výchovu s důrazem na bezpečný pohyb dětí v okolí silnic a železnice, energetiku a zajímavosti české krajiny.

 

 

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Topolančino, 19.6.2013, 11:41

zpět | nahoru