Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417

Řemeslo má zlaté dno

10.6.2014 - Pod tímto názvem se dne 5. června 2014 uskutečnil na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě II. ročník zajímavé akce, jejímž smyslem je zábavnou formou přiblížit žákům základních, praktických škol i dětem z terapeutické dílny řemeslné učební obory.

„Řemeslo má zlaté dno“

 

Pod tímto názvem se dne 5. června 2014 uskutečnil na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě II. ročník zajímavé akce, jejímž smyslem je zábavnou formou přiblížit žákům základních, praktických škol i dětem z terapeutické dílny řemeslné učební obory.

Pozoruhodné na tom je, že myšlenka uspořádat zábavnou přehlídku řemesel, vzešla od samotných žáků  SOU Uherský Brod. Z iniciativy zastřešujícího orgánu – Školního parlamentu, se na organizaci a průběhu akce podílela celá škola

Zvědavost a snaha seznámit se hravou formou s řemesly zedníka, klempíře, tesaře, malíře, podlaháře, instalatéra, opraváře zemědělských strojů, automechanika, pekaře  či zahradníka přivedla k deseti stanovištím, které obsluhovali žáci příslušných oborů více jak 120 dětí základních a praktických škol z Uherského Brodu a blízkého okolí a také děti z terapeutické dílny sv. Justiny z Uherského Brodu . Většina školáků od těch nejmenších až po ty nejstarší „hra“ na řemesla zaujala. Zdobení perníčků, sestavování podlahových či instalatérských  prvků , výroba píšťalek, malba dle šablon, poznávání nářadí, nejrůznějších autodílů a součástí motoru, výsadba netřesku, apod. bylo pro děti nejen zajímavým, ale i poučným zážitkem.

Myslím si, že naše škola přišla s velmi užitečným nápadem ukázat potencionálním zájemcům o učňovský obor, že jakékoli řemeslo může být zajímavé a že řemeslná práce má a bude mít vždy nezastupitelné místo také v hektické době robotů a digitálních technologií. Stále totiž platí „řemeslo má zlaté dno“. Svědčí o tom i skutečnost, že většina našich absolventů se bez problémů a trvale uplatňuje na současném náročném trhu práce.

Eva Jurásková
Střední odborné učiliště Uherský Brod

 

   

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Topolančino, 10.6.2014, 12:32

zpět | nahoru