Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
MALBY


V dnešní době je výběr materiálů velmi široký, počínaje obyčejnými klihovými a vápennými barvami, které se v dnešní době používají ve velmi malém měřítku, a konče kvalitními difúzně otevřenými disperzními barvami. 

Malby se provádějí jak barvami tuzemských výrobců, tak i zahraničních. Vždy záleží na individuálním charakteru malovaných prostor, sytosti barevného odstínu a v neposlední řadě též na finančních možnostech zákazníka. 

Ať už zvolíte jakýkoli způsob dekorace, vždy by si měl zákazník uvědomit, že každý povrch vypadá 100%, jen když se dokonale vyhladí. Není to jen "nějaký výmysl" malíře, ale stačí se podívat na tu samou malbu na rovném povrchu, nebo na nedokonale vyhlazených omítkách a na první pohled je okamžitě poznat ten velký rozdíl.

 

 NÁTĚRY FASÁD

chrání fasády před povětrnostními vlivy a mají vliv na životnost stavby. Nátěr fasády má též estetický význam, je často dominantním prvkem, který zásadně ovlivnuje estetické působení celé stavby

 

NÁTĚRY DŘEVA

Přirozená krása dřeva, jeho kresby, barvy, ale i vůně jsou vlastnosti vyhledávané při výrobě podlah, obkladů stěn, nábytku, pergol, posezení a různých doplňků. Dovedou vytvořit příjemnou atmosféru, která je předpokladem skutečného domova.

Dřevo je organický materiál, proto se může snadno zabarvit povrchovou plísní a bakteriemi, může být napadeno a poškozeno dřevokaznými houbami, hmyzem, klimatickými podmínkami, jako např. vodou či UV slunečním zářením. Z těchto důvodů je zapotřebí dřevěné výrobky ochránit vhodným nátěrovým systémem. Na trhu jsou jak rozpouštědlové nátěrové hmoty, tak i na vodní bázi.

Dobrá nátěrová hmota je charakterizována složením pojiva, obsahem sušiny, obsahem biocidu (jedu proti houbám a hmyzu) a jinými pomocnými látkami. Ředidlo a voda jsou přitom používány pouze k tomu, aby byl výrobek v tekutém stavu a pro přísun chemických látek a pojiva do dřeva. Pro samotnou trvanlivost nátěru není podstatné, zda volíme nátěrové hmoty rozpouštědlové nebo na vodní bázi. Jsou zde zcela jiné věci, které jsou pro trvanlivost podstatné a důležité.

Vždy je však nutné zvolit správný nátěrový systém, který Vám navrhne odborník až po důkladném shlédnutí podkladních materiálů a posouzení okolních vlivů působících na daný materiál.

 

 NÁTĚRY KOVU

Nátěry kovových výrobků, konstrukcí, strojů a pod. v interiérech a exteriérech je nutno rozdělit podle vlivů prostředí a způsobu mechanického namáhání do několika skupin. Je to proto, že jiné podmínky jsou kladeny na konstrukce v chemických závodech, jiné na zařízení v potravinářském průmyslu a jiné na části zařízení obytných a kancelářských budov.

Zdroj: Pospíšil Václav - Zlín