Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
O TECHNIKÁCH


Dekorativní povrchové úpravy se většinou skrývají pod různými názvy, jenž samy osobě nic neříkají, proto Vám chceme postupně představovat prováděné povrchové úpravy, ze kterých si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník. Nabídka je dnes opravdu široká.

Kdo chce, rozhodně nemusí mít stěny ani bílé, ani monotónní.

Pokud máte zájem o nějakou dekorační techniku, kterou na našich stránkách nenalézáte, rozhodně nezoufejte, v praxi se provádí desítky dalších technik a vždy je nutné se předem domluvit s profesionálem v této praxi. Veškeré barevné vzorky na různých fotografiích jsou pouze informativní a barevná reprodukce se od skutečnosti méně či více liší. V elektronické podobě pouze vybírejte informativně, před každou prací nahlédněte na originální vzorkovnici daného materiálu nebo vlastní vzorky realizátora, dle kterých Vám navrhne, nebo si sami zvolíte vhodný barevný odstín.

     Žíhané nástřiky - Variopaint, Mosaik design, (tj. povrchová úprava vhodná na renovaci dveří, bytových jader, schodiště, koupelny a renovaci kuchyňských linek, atd.)

     Antické zeminy - jsou jedinečnou, prestižní dekorací, která umožňuje antickou technikou vyjádřit půvab a mimořádnou krásu nových interiérů. Touto dekorační technikou mohou získat stěny vašich vil, apartmánů, bytů , kanceláří jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru. 

     Dekorace s perletěmi - jsou to moderní dekorační techniky, které se hodí především do moderních interiérů. Svými zvláštními lomy světla a podobnostmi s drahými kovy jsou skvělými doplňky. Dokáží zaujmout a přilákat pozornost.

     Vyhlazovací stěrky - které v elektronické podobě mnoho nenapoví ale v dnešní době stále více vyžadované. Jedná se o stěrkovou hmotu určenou pro úpravy stěn všude tam, kde je požadován dokonale hladký podklad, např. schodiště, chodby, obytné místnosti a jako podklad pro většinu malířských dekoračních materiálů.

     Starobylé patiny a moderní úpravy stěn - (tj. různé techniky starých mistrů až po moderní fantazie a kombinace, techniky zamývané, špachtlované atd.). Tyto techniky jsou vhodné do všech typů interiérů, ale převážně jsou žádány do restaurací, hotelů a kaváren.

     Imitace kůže - Imitace kůže se provádí na hladkých podkladech (sádrokartón, vyhlazená omítka.). Barevnost lze přizpůsobit konkrétnímu vzorku. Musí se však jednat o kůži krčenou (se světlejšími cestičkami). Je vhodná tam, kde bychom například umístili na zeď Damašek a podobně. Dekorace je s minimální strukturou.

     Imitace dřeva - design - tato dekorační technika napodobující dřeva je zvláštní svou barevností, které klasické dřeva nedosahují. Barevnost může být například zlatá, stříbrná, bronzová nebo jakýkoli jiný odstín s perletí nebo bez ní. Lze ji vytvářet buď plochou nebo s léty vystouplými jako u čerstvého hoblovaného dřeva. Tato technika se svou barevností a netradičním pojetím hodí do prostorů, kde si můžeme dovolit být výstřední tzn. v restauracích, zábavních centrech.

     Imitace dřeva – fládrování - imitace dřeva tedy fládrování se provádí na hladké povrchy ( dveře, nábytek, upravené stěny.). Jedná se o tradiční malířskou techniku s mnoha způsoby ztvárnění. Povrch lze upravit matným, polomatným či lesklým lakem a vytvořit tím omyvatelnost.

     K další skupině povrchových úprav patří vymývané batiky, imitace kamene a pískovce, vytváření stylových podkladů v podobě skály, zřícenin zdí, vystupující kamenné vazby, a umělé navození starobylosti povrchu.

Zkuste tedy vstoupit do moderního, nebo nostalgického a tajemně zastaralého světa dekorací, který Vám  zpříjemní chvíle v interiérech domů, kavárnách, hospůdkách, vinných sklepích, pracovnách nebo v exteriéru na zahradních domcích či fasádách historických domů.

 

Zdroj: Pospíšil Václav - Zlín