Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaČlánky / InformaceJak bylo na X. cechovní slavnosti

Jak bylo na X. cechovní slavnosti

24.10.2017 - Členové Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR oslavili svátek svého patrona sv. Lukáše ve velkém stylu, již desátou cechovní slavností.

Slavnost se uskutečnila v malebné Kutné Hoře 14. října. Organizaci měla na starosti Českobrodská skupina společně se sekretariátem. V předvečer slavnosti jsme se sešli v nečekaně hojném počtu v restauraci Mědínek. Samotná slavnost začala v sobotních dopoledních hodinách v Refektáři Jezuitské koleje v barokním sále úvodním slovem výkonného ředitele Pavla Žatečky a zahájením cechmistrem Radomilem Konečným.

Svojí účastí nás poctil rakouský cechmistr a prezident evropského sdružení malířů UNIEP Helmut Schulz, zástupce města Josef Viktora, předseda AMSP ČR Karel Havlíček a zástupci partnerů Cechu. Byli přivítáni noví členové, oceněni členové odešlí do penze a zmíněni noví partneři Cechu. Pogratulovalo se vítězům soutěží i rekordmanům i oslavencům slavících v letošním roce šedesáté či sedmdesáté narozeniny.

Počasí na slavnost vyšlo znamenitě, a to se odrazilo i na náladě přítomných, a nebránilo ničemu vyrazit na prohlídku města, Vlašského dvoru včetně jeho mincovny a Chrámu sv. Barbory.

Večerní program byl k tanci a k poslechu v režii kapely G4. Program okořenili svojí účastí juniorští taneční mistři, mistr v trapnomagii, bavič a kouzelník Richard Nedvěd (při jeho vystoupení brečel smíchy celý sál) a skokani akrobaté Flyingboys z Kolína. Součástí byla i půlnoční tombola, do níž přispěli vystavující partneři Cechu.

V neděli jsme zašli na mši do Kostela sv. Jakuba, kde se konalo slavnostní první zvonění nově odlitého zvonu. Během mše, které se zúčastnilo hodně lidí, se dvakrát kněží zmínili o našem Cechu. Poté byla slavnost rozpuštěna a každý se vydal svojí cestou.

Všem organizátorům a účastníkům patří velký díky za to, že přijeli i se svými partnery. Teď je jen otázkou, kdy a kde se v roce 2019 setkáme na další slavnosti.


 

Další fotky k vidění:

http://cechmal.rajce.idnes.cz/X.cechovni_slavnost_Kutna_Hora_14.10.2017/

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Bukáčková H, 24.10.2017, 11:18

zpět | nahoru