Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417

Jak bylo ve Valticích

25.11.2008 - Ve dnech 6. -. 7. 11. se ve Valticích konalo jednání Rady cechu. Následně proběhlo společné jednání vedoucích cechovních skupin, zástupců KRK a Rady cechu. Večer následovalo setkání ostatních členů Cechu s výše zmíněnými zástupci ve vinném sklepě VALTICKÉHO PODZEMÍ.

Toto setkání ve Valticích bylo již navrženo na jarní valné hromadě. V rámci časové i finanční úspory všech členů předcházelo samotnému setkání jednání Rady cechu a jednání zástupců vedoucích cechovních skupin s členy Rady a KRK.

Jednání Rady cechu bylo opět velmi náročné. Trvalo cca 11 hodin a projednalo se na něm 34 bodů. Zápis z jednání Rady je na stránkách Cechu po přihlášení /index.php?cmd=item&id=159&menuID=170

 

 

Na jednání cechovních skupin nedorazili všichni zástupci, ale i tak bylo jednání přínosné, jak pro zástupce skupin, tak pro Radu cechu, KRK i sekretariát.

Více o setkání i jednání je na diskusním fóru.

 

 

Samotné večerní posezení ve vinném sklepě VALTICKÉHO PODZEMÍ se zúčastnilo cca 50 osob. Vstupné si hradil každý sám.

Majitel sklepa a vinař pan Sedláček provedl všechny přítomné celým podzemím a seznámil je s rozsáhlým projektem, který zde chystají. Následná degustace cca 10 vzorků různých druhů vín včetně výkladu byla velmi náročná – nejenom na orientaci ve vzorcích, ale i na rychlý sled předkládaných vzorků vín.

 

Sklep byl velmi prostorný, takže nikdo netrpěl nedostatkem místa, teplý i studený raut překvapil svou nabídkou, kvalitou a množstvím každého účastníka. Jídlo bylo k dispozici po CELÝ večer až do ranních hodin a ani tehdy se ho nepodařilo odcházejícím návštěvníkům zkonzumovat.

Plusem celého večera bylo též, že konzumace vína nebyla nikterak omezena a tak si každý mohl dopřát různé druhy vína.

 

Během večera hrála velmi kvalitní cimbálová muzika, která vyburcovala přítomné nejenom ke klasickému tanci, ale i k zpěvu a ukázkám krajových tanců. Během celého večera bylo dostatek času na prodiskutování všech možných otázek a to nejenom o Cechu a všichni přítomní hodnotili tuto akci jako velmi vydařenou.

 

 

Děkujeme všem, kteří se na přípravách této akce podíleli (zvláště panu Matějkovi a panu Valouchovi) a dále panu Dohnalovi, za pomoc při vybírání vstupného.

 

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Stavinohová Šárka, 25.11.2008, 10:06

zpět | nahoru