Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyBarvou roku 2010 je vzdušná a optimistická modř

Barvou roku 2010 je vzdušná a optimistická modř

27.10.2009 - Ústředním motivem pro rok 2010 bude změna. Každá jednotlivá rodina barev je soudržná a obsahuje jemné přechody barev nebo barevnou neurčitost. Obecně budou dominovat střední tóny, které jsou někde doplněny krémově bílou - bude zřejmý menší výskyt tmavých odstínů. Energické pastely jsou novou oblastí, která se dostává do popředí, a vytlačuje tak mnohé saturovanější odstíny minulých let. Jejich lehký nádech dodává pocit naděje a modernosti. Oživení chladnějších neutrálních a přírodních odstínů a zářivě jasné pastely působí jako dávka osvěžujícího tonika.Barvou roku 2010 je vzdušná a optimistická modř.

 

AkzoNobel představila barevné trendy v interiérech pro rok 2010   

 

Mezinárodní tým společnosti AkzoNobel složený z odborníků působících v oblasti interiérového designu, architektury a módy každoročně sleduje a analyzuje barevné trendy v interiérech. Z výsledků analýz následně definují pět barevných trendů představujících hlavní směry, kterými se budou barvy v interiérech vyvíjet v nadcházející sezóně. Závěry odborníků jsou publikovány v knize Colour Futures®, v níž je představena také barva roku.

 

Ústředním motivem pro rok 2010 bude změna. Po období nejistoty přichází období návratu k trvalým, skutečným a nadčasovým hodnotám. Nálada ve společnosti bude směřovat k individualitě – bereme na sebe odpovědnost za naše osudy; staráme se o svět tak, abychom jej mohli předat dalším generacím v solidním stavu; chceme být více proaktivní ve smyslu přispívání do naší společnosti.

 

„V roce 2010 bude možné pozorovat příklon k barvám, jejichž nálada je uvolněnější a které vyvolávají větší optimismus. Jde o odstíny, jež dokážou pozdvihnout ducha v časech, jimiž procházíme. Tento obnovený pocit svěžesti je klíčovou charakteristikou palet. Každá jednotlivá rodina barev je soudržná a obsahuje jemné přechody barev nebo barevnou neurčitost. Obecně budou dominovat střední tóny, které jsou někde doplněny krémově bílou - bude zřejmý menší výskyt tmavých odstínů. Energické pastely jsou novou oblastí, která se dostává do popředí, a vytlačuje tak mnohé saturovanější odstíny minulých let. Jejich lehký nádech dodává pocit naděje a modernosti. Oživení chladnějších neutrálních a přírodních odstínů a zářivě jasné pastely působí jako dávka osvěžujícího tonika,“ odhaluje barevné trendy nadcházející sezóny Nicki Barton, vedoucí designérského týmu společnosti AkzoNobel.

 

Barvou roku 2010 je vzdušná a optimistická modř

Tým odborníků také každoročně vyhlašuje barvu nadcházejícího roku. Pro rok 2010 se jí stane vzdušná modř. Tato barva má symbolizovat optimismus, obnovenou energii, pozitivní dynamiku a nové začátky. Modrá je v psychologii barev spojována s pocity čistoty, dobra a naděje. Přináší asociaci vzduchu a moře. Bude symbolem oné základní myšlenky - změny, která má v příštím roce nastat.

 

Pro rok 2010 bylo definováno pět klíčových motivů v oblasti interiérového designu, z nichž každý představuje určitý životní postoj, náladu či trend:

Tichý vesmír -  paleta temně šedých modří, tyrkysů a nerostných šedí. Tato barevná řada vytváří dojem rafinované elegance a neokázalého luxusu. Je ztělesněním ticha a meditativní relaxace.

Těkavá fantasie -  paleta výrazných, svěžích odstínů, které cílí především na mladou generaci. Je totiž oslavou rebelie, syntetiky a vtipně pracuje s estetikou na pomezí kýče.

 Návrat ke kořenům - naopak mírně konzervativní kombinací zemitých, pastelových tónů, které nezastírají svou inspiraci v přírodních materiálech, jako jsou dřevo, písek nebo kámen.

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 27.10.2009, 09:05

zpět | nahoru