Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaČlánky / InformaceSlavnostní otevření nového sídla Cechu malířů a lakýrníků ČR

Slavnostní otevření nového sídla Cechu malířů a lakýrníků ČR

5.3.2010 - Jsme velmi potěšeni, že Vás můžeme informovat o slavnostním otevření nových prostor Cechu malířů a lakýrníků ČR, které se konalo dne 3. 3. 2010.
Nové sídlo cechu je ve Střední odborné škole stavební a zahradnické, Praha 9, Učňovská 1. Jedná se o dvě nově zrekonstruované kancelářské místnosti v 1. patře budovy.
Ředitel SOŠ stavební a zahradnické Mgr. Miloslav Janeček uvítal všechny přítomné a předal slovo primátorovi hl. m. Prahy MUDr. Pavlu Bémovi, který zdůraznil význam této události. Cechmistr Radomil Konečný popřál činnosti cechu hodně zdaru a generální sekretář Pavel Žatečka už jen doplnil zajímavosti o historii cechu.
Nastala všemi dlouho očekávaná chvíle a primátor MUDr. Bém, Ing. Kousalíková a cechmistr Konečný symbolicky přestřihli stuhu.

 

Slavnostní otevření nového sídla Cechu malířů a lakýrníků ČR

 

Jsme velmi potěšeni, že Vás můžeme informovat o slavnostním otevření nových prostor Cechu malířů a lakýrníků ČR, které se konalo dne 3. 3. 2010.

(Více fotografií dole na konci článku)

 

Nové sídlo cechu je ve Střední odborné škole stavební a zahradnické, Praha 9, Učňovská 1. Jedná se o dvě nově zrekonstruované kancelářské místnosti v 1. patře budovy. Umístění sídla Cechu malířů a lakýrníků ČR v objektu střední školy bude nadále symbolizovat propojení tradice a zkušeností cechu s novou generací řemeslníků, kteří se připravují na své budoucí povolání.

 

Ředitel SOŠ stavební a zahradnické Mgr. Miloslav Janeček uvítal všechny přítomné a předal slovo primátorovi hl. m. Prahy MUDr. Pavlu Bémovi, který zdůraznil význam této události. Primátor s náměstkyní školství Ing. Kousalíkou spolupracují s naším cechem již řadu let a u myšlenky otevření nového důstojného sídla cechu stáli od počátku. Výrazně podporují učňovské školství a jejich zásluhou vznikl i velmi úspěšný projekt na podporu náboru učňů „Řemeslo žije“, na kterém se náš cech také podílí.

Cechmistr Radomil Konečný popřál činnosti cechu hodně zdaru a generální sekretář Pavel Žatečka už jen doplnil zajímavosti o historii cechu. Ocenění a pochvala patřila také učňům z SOŠ stavební a zahradnické, kteří pomohli s rekonstrukcí prostor. Cech a magistrát hl. m. Prahy jim předal praktické dárky.

 

Nastala všemi dlouho očekávaná chvíle a primátor MUDr. Bém, Ing. Kousalíková a cechmistr Konečný symbolicky přestřihli stuhu, kterou držel zástupce cechmistra Ing. Málek a člen pražské cechovní skupiny p. Miroslav Koubek. Poslední možná komplikace, že nůžky stuhu sežvýknou a nepřestřihnou, byla za námi. Při prohlídce hosty zaujala novinka na trhu 3D tapeta, ukázky dekorací, staré malířské šablony. Primátor uznal  cechystů a učňům dobře odvedenou práci.

 

Už se jen „bouchlo“ šampaňské primátor pronesl přípitek. Občerstvení a volná diskuse neztratila příjemnou a nenucenou atmosféru.

Primátora a náměstkyni ještě čekala malá prohlídka školy a beseda s učni.

 

 

 Rádi bychom poděkovali magistrátu za podporu, řediteli školy za spolupráci a vstřícnost, členům cechu za pořádně velký kus odvedené práce.

 

Ať se nám všem daří!

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 5.3.2010, 16:02

zpět | nahoru