Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyCelostátní setkání učňovské mládeže Machři roku 2010

Celostátní setkání učňovské mládeže Machři roku 2010

26.5.2010 - Druhý ročník celostátního setkání učňovské mládež Machři roku 2010 se uskuteční 16. září v Liberci. V letošním roce budou soutěžit učňovské týmy o cenu Machři roku v oborech malíř-natěrač, truhlář, lesník a instalatér.
Pro ty učástníky, kteří přijedou ze vzdálenějších míst, jsme zajistili ubytování na kolejích Technické Univerzity v Liberci. Ubytování je zdarma!
Pro vítěze v jednotlivých oborech je připravena finanční odměna 50.000,- Kč, z čehož 15.000,- Kč získají soutěžící učni a zbylá částka připadne škole, na které se vítězové učí.
Pro letošní rok je připraven kulatý stůl k tématům odborného školství, kterého se mohou zúčastnit učitelé i žáci
učňovských zařízení. Své názory na učňovské školství budete moci sdělit představitelům zákonodárných orgánů - poslancům a senátorům Parlamentu ČR.

Celostátní setkání učňovské mládeže Machři roku 2010

 

Druhý ročník celostátního setkání učňovské mládež Machři roku 2010 se uskuteční 16. září v Liberci. V letošním roce budou soutěžit učňovské týmy o cenu Machři roku v oborech malíř-natěrač, truhlář, lesník a instalatér. Tak jako v minulém ročníku, který se konal v Brně, je připraven bohatý doprovodný program.

 

Jak zaregistrovat tým, či školu?

Přihlášky soutěžních týmů, případně škol na prezentace, budou probíhat od 1. 4. do 30. 6. 2010, a to prostřednictvým registračních formulářů, které jsou k dispozici na stránkách organizátora (www.ceskahlava.cz). Registrační formuláře je nutné zaslat na kontaktní místa organizátora. Po obdržení přihlášky organizátorem bude zaslán potvrzovací email s doplňujícími informacemi.

 

Formuláře ke stažení a vytisknutí na kliknutí ZDE:

registrační formulář pro prezentaci školy-stánek.pdf (dokument Adobe PDF)registrační formulář pro prezentaci školy-stánek.pdf

registrační formulář pro soutěžní tým.pdf (dokument Adobe PDF)registrační formulář pro soutěžní tým.pdf

 

 

V letošním roce se bude soutěžit ve čtyřech kategoriích. Soutěžit budou učňovské týmy dle zadání, které určí odborná porota. Soutěžní úkoly mají prověřit, jak studenti zvládají učební obory a jak umějí nabyté znalosti uplatnit v praxi.

 

 

Soutěž bude probíhat od 9 hod na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Veškerý materiál je zajištěn organizátorem akce.

 

Pro účastníky ubytování zajišťěno!

Pro ty učástníky, kteří přijedou ze vzdálenějších míst, jsme zajistili ubytování na kolejích Technické Univerzity v Liberci. Ubytování je zdarma! Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím registračního formuláře do soutěže a prezentace škol uvedeného na: www.ceskahlava.cz (záložka MACHŘI ROKU).

 

Pro vítěze je připravena finanční odměna 50.000,- Kč, z čehož 15.000,- Kč získají soutěžící učni a zbylá částka připadne škole, na které se vítězové učí.

 

Hlavní program celostátního setkání se bude konat na náměstí Dr. E Beneše, a to od 9. hod.

Součástí programu bude také prezentace učňovských zařízení - Jarmark řemesel. Pro každého účastníka je připraven zdarma stan a jeho vybavení včetně elektřiny, aby mohl předvést vyučovaná řemesla,  práce svých žáků, případně aktivity školy. Letošní ročník bude zpestřen o výstavní stánky jednotlivých firem, ve kterých návštěvníci budou moci shlédnout nejnovější výrobní zařízení pro řemeslníky.

Novinkou bude i burza práce, na které se dovíte, jaké učební obory firmy potřebují a co případným zájemcům nabízejí.

 

S velkým ohlasem se v minulém ročníku setkal Kulatý stůl k učňovskému školství, který se konal pod patronací předsedy Asociace krajů Michala Haška, kde velmi živě diskutovali představitelé krajů, učňovských zařízení ale i zástupci z ministerstev školství a průmyslu.

Pro letošní rok je připraven podobný kulatý stůl, kterého se mohou zúčastnit učitelé i žáci

učňovských zařízení. V letošním roce budete moci své názory na učňovské školství sdělit představitelům zákonodárných orgánů – poslancům a senátorům Parlamentu ČR.

Je to výjimečná příležitost, jak se s těmi, kteří svými zákony mohou významně učňovské školství ovlivnit, setkat osobně.

 

Loňského ročníku se účastnilo více než 70 učňovských zařízení a i v letošním roce počítáme, že tato akce bude v centru zájmu nejen veřejnosti ale i médií. Setkání je velkou možností ukázat i žákům základních škol, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání, co se dnes na učňovských školách učí a jaká práce je čeká v podnicích.´

 

Článek z Brněnského deníku, zpravodajství Brno (hra):

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 26.5.2010, 09:40

zpět | nahoru