Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaČlánky / InformaceKarlovo náměstí ožije Veletrhem řemesel

Karlovo náměstí ožije Veletrhem řemesel

26.9.2011 - Vrátit řemeslům jejich historickou prestiž a ukázat, že ve společnosti mají jako moderní povolání své silné místo, je cílem prvního ročníku Veletrhu řemesel. Uskuteční se ve dnech 30. 9. a 1. 10. 2011 od 10. 00 do 17.00 na Karlově náměstí a v části prostor Novoměstské radnice v Praze.

 

 

KARLOVO NÁMĚSTÍ OŽIJE VELETRHEM ŘEMESEL

 

Vrátit řemeslům jejich historickou prestiž a ukázat, že ve společnosti mají jako moderní povolání své silné místo, je cílem prvního ročníku Veletrhu řemesel.

Uskuteční se ve dnech 30. 9. a 1. 10. 2011 od 10. 00 do 17.00 na Karlově náměstí a v části prostor Novoměstské radnice v Praze.

Organizuje jej Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Městskou částí Praha 2, Novoměstskou radnicí a Hospodářskou komorou hl. m. Prahy.

  • Mistři cechů dokáží v Praze každému, že být řemeslníkem je být „někým"
  • Nejširší prezentace odborného a učňovského školství pod širým nebem
  • Za dva dny vyroste uprostřed města busta, která pomůže dětem z dětských domovů

 

„Řemesla jsou součástí života každého z nás. Ať už jde o instalatéry, elektrikáře či zedníky, bez nich se prostě neobejdeme.
Prostřednictvím veletrhu bychom proto rádi přispěli k odstranění předsudků vůči rukodělným profesím a představili je jako vysoce kvalifikované, potřebné a moderní obory,“konstatovala radní hl. m. Prahy pro správu majetku Aleksandra Udženija.

„Věříme, že tyto dva dny plné řemeslné zručnosti se stanou motivací pro mnohé mladé lidi k tomu, aby při rozhodování o výběru povolání věnovali patřičnou pozornost i oborům učňovského a odborného školství,“ dodala radní Udženija.

 

      po kliknutí se zvětší

 

Leták ke stažení ZDE (dokument Adobe PDF)ZDE

 

Zatímco v Novoměstské radnici najdou návštěvníci výstavu historie řemesel, na Karlově náměstí se odehrají interaktivní prezentace různých odborných a učňovských škol. Skutečným lákadlem se však stanou netradiční workshopy provázené projektem „Umělecká busta řemesel“.

 

Výsledkem ideově propojených akcí bude prezentace řemesel jako oborů, které vyžadují manuální i psychické dovednosti a lze je považovat v přeneseném slova smyslu za umění.
Busta vyroste uprostřed náměstí a na jejím vzniku se budou podílet všechny cechy, které se Veletrhu řemesel účastní.

 

Přímo před očima Pražanů a návštěvníků hlavního města se tak během dvou dnů zrodí surrealistická lidská postava, vyroste originální dům nebo třeba strom. Co bude dílo znázorňovat, si totiž mohou cechy zvolit samy.

 

Realistické modely práce jednotlivých cechů v rámci workshopů dovolí pak návštěvníkům poznat prezentovaná řemesla tzv. naživo. Od mistrů oboru se dozvědí leccos o nových postupech, materiálech a o tom, jak se vyvarovat chyb. „Navíc si však bude každý moci řemeslo vyzkoušet, objevit jeho kouzlo a inspirovat se,“ podotkla Aleksandra Udženija a dodala: „Veletrh řemesel bude však znamenat cennou výměnu zkušenost pro firmy podnikající ve stejných či příbuzných oborech. Stane se platformou, která jim umožní srovnat své služby a nabízené produkty, a tím dále posílit svou konkurenceschopnost.“

 

V závěru veletrhu pak bude vyhodnocen nejlepší workshop. Vyberou jej sami návštěvníci formou hlasovacích lístků, které obdrží u vstupu.

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Topolančino, 26.9.2011, 09:22

zpět | nahoru