Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkySETKÁNÍ MLADÝCH MALÍŘŮ-NATĚRAČŮ V HLUČÍNĚ  

SETKÁNÍ MLADÝCH MALÍŘŮ-NATĚRAČŮ V HLUČÍNĚ  

27.5.2013 - Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně ve spolupráci se Sdružením přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně uspořádaly ve dnech 20. - 22. května 2013 již II. ročník setkání žáků učebního oboru malíř-natěrač, tentokrát pod patronací Cechu malířů a lakýrníků ČR a starosty města Hlučína Ing. Pavola Kubuše.  

 

SETKÁNÍ MLADÝCH MALÍŘŮ-NATĚRAČŮ V HLUČÍNĚ 

 

pod názvem „Hlučín, město s řemeslnou tradicí“

 

             

 

            Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně ve spolupráci se Sdružením přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně uspořádaly ve dnech 20. - 22. května 2013 již II. ročník setkání žáků učebního oboru malíř-natěrač, tentokrát pod patronací Cechu malířů a lakýrníků ČR a starosty města Hlučína Ing. Pavola Kubuše.

Akce navázala na úspěšnou loňskou premiéru. Hlavním programem setkání byla přehlídka jednotlivých škol v oboru malíř, která proběhla v úterý 21. 5. 2013 na hlučínském Mírovém náměstí.  

 

Sjelo se jedenáct dvoučlenných družstev z různých regionů naší republiky (Praha, Děčín, Hořice, Přerov, Brno, Hustopeče, Valašské Meziříčí, Lipová-lázně, Horní Benešov, Hlučín) a přijeli i hosté z naší partnerské školy ze slovenského Kysuckého Nového Mesta, kteří měli zastoupení i v oboru zedník (prezentovali se v doprovodném programu).  

 

          Mladí malíři pracovali dle zadání a také svou školu prezentovali vlastní tvorbou. Práce prováděli na sádrokartonových deskách umístěných na stojanech.  Proti nepříznivému počasí byli mladí řemeslníci chráněni stany.  Návštěvnici měli možnost vidět nové techniky a trendy v tomto oboru, zajímavá díla a také poznat, kam malířství směřuje. Mezi malíři byla také děvčata, průkopnice malířského oboru, která se již tomuto oboru věnují v několika školách na Moravě i v Praze. Bylo vidět, že jim jde práce skvěle od ruky a za svými spolužáky nezůstávají pozadu. Po ukončení programu na náměstí následovalo neformální setkání zúčastněných, při kterém si vyměnili žáci i učitelé zkušenosti z výuky a poznatky z této akce. 
  

V doprovodném programu byly ukázky dovednosti žáků dalších oborů, jež škola vyučuje, např. zedníků (zdění klenby, komínu, obklady, dekorativní omítky), prodavačů (ozdobné balení dárků), pečovatelů (měření tlaku, měření cholesterolu v krvi, výrobky ze šicí dílny), cukrářů (výroba cukrářských ozdob), pekařů a kuchařů (ochutnávka krajových specialit).

Hlavním cílem projektu je setkání žáků středních odborných škol, zaměřené na porovnání schopnosti, dovednosti žáků, poznání stylu práce a nápaditosti svých kolegů z jiných regionů, na výměně zkušenosti, propagaci oboru a také navázáni osobních kontaktů.

 

            Celá akce mohla proběhnout díky mnoha sponzorům a především podpory města Hlučína a Moravskoslezského kraje.

 

       

             

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Topolančino, 27.5.2013, 15:14

zpět | nahoru