Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny článkyČeská republika bude soutěžit na EuroSkills 2008

Česká republika bude soutěžit na EuroSkills 2008

1.7.2008 - CZECHSKILLS / EUROSKILLS 2008 - Nejlepší z nejlepších-;
Cech malířů a lakýrníků vyšle do Rotterdamu na tuto prestižní soutěž svého soutěžícího, který bude reprezentovat Českou republiku v našem oboru.

EuroSkills 2008 Rotterdam  www.euroskills2008.eu

Zde naleznete podrobné informace o soutěži v českém jazyce: http://www.komora.cz/hk-cr-top-02-sede/vzdelavani-a-lidske-zdroje/czechskillseuroskills/czechskillseuroskills/default.aspx

 

nová napínavá třídenní soutěž, ve které více než pět set mladých mužů a žen předvádí své schopnosti a bojuje o titul „Nejlepší z nejlepších“ v padesáti tradičních evropských oborech.

 

Téma, které se bude tvořit na soutěži: téma soutěž.doc (dokument MS Word)téma soutěž.doc 3.1 MB

Technické informace: lakýrník.doc (dokument MS Word)lakýrník.doc 603.0 KB

Pravidla soutěží Euroskills:Pravidla soutěží Euroskills .doc (dokument MS Word)Pravidla soutěží Euroskills .doc 908.5 KB

Soutěžní zadání a kóje: soutěžní zadání - koje.pdf (dokument Adobe PDF)soutěžní zadání - koje.pdf 42.6 KB

 

 

V září 2008 (18. 9. – 20. 9. 2008) se uskuteční první ročník mezinárodních soutěží v odborných dovednostech s názvem EuroSkills 2008. Soutěže navazují na 50 letou tradici celosvětových soutěží WorldSkills, v nichž půjde nejen o prezentaci dovedností mladých lidí jakožto jednotlivců, ale také o prezentaci týmové spolupráce v národních i mezinárodních týmech. Na soutěžích, konajících se v Rotterdamské Ahoy areně v Nizozemí, se utkají stovky mladých lidí z dvaceti evropských zemí. Soupeřit budou v odborných dovednostech ve 46 oborech z šesti oblastí (Výtvarná a uměleckořemeslná tvorba a Móda; Výpočetní technika a informační technologie; Strojírenství a strojírenská výroba; Stavebnictví; Doprava a logistika; Služby). 

Soutěže EuroSkills jsou zacíleny na mladé lidi od 18 do 25 let. Zdůrazňují důležitost odborných dovedností a svým konceptem vytvářejí prostor pro zvyšování zájmu po odborném vzdělávání jako dobré volbě pro pracovní uplatnění.

Za Cech malířů a lakýrníků bude soutěžit: Jan Konečný z MNT interiér- KONEČNÝ

Česká republika byla vždy zemí, kde řemeslo mělo zlaté dno. Ne nadarmo se také říká „zlaté české ručičky“. V poslední době jsme však svědky postupného upadání zájmu o odborné vzdělávání, což pro českou ekonomiku nevěstí nic dobrého. Podobná je situace v ostatních evropských zemích. Soutěže jsou jedním z prostředků jak tento neblahý trend otočit a ukázat mladým lidem, že odborné vzdělání a řemeslo je dobrá volba.


EuroSkills 2008 podporuje na celoevropské úrovni kvalitu, lepší služby, efektivitu a inovace v řemeslech a odborném školství.

Cílem je motivovat mladé lidi, aby absolvovali odborné vzdělání a následně s ním vstupovali na trh práce. To posiluje konkurenceschopnost Evropských zemí. Projekt zároveň přispívá k lepšímu porozumění mezi rozdílnými kulturami v oblasti vzdělávání a trhu práce. Tím současně podporuje sociální soudržnost, ulehčuje migraci, snižuje kriminalitu a zvyšuje celkovou kvalitu života mladých lidí. EuroSkills 2008 se koná pod záštitou Evropské komise, nizozemských ministrů školství, kultury, hospodářství a zemědělství a města Rotterdam.

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Stavinohová Šárka, 1.7.2008, 11:21

zpět | nahoru