Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaAktuality - zde zobrazit všechny články8. ročník Mariánskolázeňských dialogů - jak bylo

8. ročník Mariánskolázeňských dialogů - jak bylo

17.12.2015 - Dne 19.11.2015 proběhl 8. ročník Mariánskolázeňských dialogů, kterých se zúčastnili zástupci zaměstnavatelů, státní úřady (celnice, úřad práce, OSSZ, Inspektorát práce, zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu, zástupce Hospodářské komory a jiní) včetně zástupců instalatérského Cechu a našeho malířského Cechu, který byl zastoupen panem Zdeňkem Daněm a Pavlem Žatečkou.

 

8. ročník Mariánskolázeňských dialogů - jak bylo

 

Dne 19.11.2015 proběhl 8. ročník Mariánskolázeňských dialogů, kterých se zúčastnili zástupci zaměstnavatelů, státní úřady (celnice, úřad práce, OSSZ, Inspektorát práce, zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu, zástupce Hospodářské komory a jiní) včetně zástupců instalatérského Cechu a našeho malířského Cechu, který byl zastoupen panem Zdeňkem Daněm a Pavlem Žatečkou. 

Účastníci byli od našich příhraničních sousedů: Německo, Rakousko, Slovensko a my jako ČR.

 Smyslem těchto dialogů je předávat si navzájem praktické zkušenosti s přeshraniční prací. Všichni přispívají svými kompetencemi a mohou si tak navzájem přiblížit aktuální vývoj regionu na obou stranách hranice. Společně diskutují o tom , jakým způsobem je možné tuto spolupráci nadále rozvíjet a zlepšovat.

Celkem se zúčastnilo přibližně kolem 180 lidí, kteří byli rozděleni do tři pracovních skupin, ve kterých se projednávala následující témata. 

1. pracovní okruh - vzdělávání a práce

2. pracovní okruh - přeshraniční region

3. pracovní okruh - odstraňování překážek

Já a pan Žatečka jsme se zúčastnili 3. pracovního okruhu - odstraňování překážek při práci v zahraničí.

Využili jsme možnosti vystoupit v diskusi, kdy jsme zmínili, že jsou stále příliš velké a komplikované byrokratické překážky, které mohu spoustu podnikatelů odradit pracovat v zahraničí. Tuto naši teorii potvrdil i rakouský účastník, který se tímto tématem již několik let zabývá a potvrdil, že z Německé i Rakouské strany je víc byrokratických požadavků než na české straně a že ČR by v tomto směru mohla být vzorem pro Německo i Rakousko. Největší pomocí pro zájemce o práci v zahraničí jsou Kontaktní místa, založena v krajských městech, kde si zájemci o práci v zahraničí mohou získat informace a potřebné kontakty na koho se obrátit. O přestávkách při neformálních diskusích se člověk mohl dovědět různé informace, které ho zajímali. Z mého pohledu by se mohlo zúčastnit více zástupců z ministerstev (Německa, Rakouska, Slovenska i ČR), kteří by mohli podchytit požadavky zúčastněných a svou kompetencí pak mohli prosazovat potřebné změny pro jednodušší získání pracovního povolení v té dané zemi.    

  

                          

 

 

 

 

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR - Topolančino, 17.12.2015, 15:09

zpět | nahoru