Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417

Machři roku

9.9.2009 - Soutěž Machři roku - Brno 18. září 2009
Společnost Česká hlava s.r.o. vyhlašuje v rámci projektu Machři roku, stejnojmenou soutěž pro učňovské obory. Jedná se o klání soutěžních týmů zastupujících své školy, které se uskuteční na veřejném prostranství před zraky široké veřejnosti, a to hned v několika oborech. Organizován je též bohatý doprovodný program, včetně tiskové konference, debaty o problematice učňovského školství u kulatého stolu, či praktické ukázky středověkých i současných řemesel.

  Machři roku 

 

SŠ polytechnická Brno - partner projektu

 SOŠ a SOU, Hustopeče - přehlídka malířských, lakýrnických a dekorativních technik

 

Soutěž Machři roku - Brno 18. září 2009
Společnost Česká hlava s.r.o. vyhlašuje v rámci projektu Machři roku, stejnojmenou soutěž pro učňovské obory. Jedná se o klání soutěžních týmů zastupujících své školy, které se uskuteční na veřejném prostranství před zraky široké veřejnosti, a to hned v několika oborech. Organizován je též bohatý doprovodný program, včetně tiskové konference, debaty o problematice učňovského školství u kulatého stolu, či praktické ukázky středověkých i současných řemesel.

 

velký plakát včetně programu a organizace škol na náměstí:   Machři roku.pdf (dokument Adobe PDF)Machři roku.pdf

 

Harmonogram soutěže: 

9:00 – 15:00 zahájení hlavní soutěže
15:00 – 16:00 ukončení soutěže a vyhodnocení výsledků odbornou komisí
16:30 – 17:00 vyhlášení vítězů z jednotlivých kategorií
17:30 –  Zakončení programu

   

Doprovodný program mimo náměstí Svobody:

16. 9. 2009 Bude zorganizována tisková konference k probíhající soutěži, vyhlašování cen a záměru se kterým tento projekt vznikl.

V tentýž den je připraveno setkání u předsedy asociace krajů, kterého se dále zúčastní zástupci Svazu průmyslu a dopravy, ministr školství, ředitele učňovských zařízení a další.


18. 9. 2009 Proběhne diskuse u „kulatého stolu“ v prostorách brněnského výstaviště, na které se budou probírat témata, které ovlivňují vývoj středního odborného školství. Účastnit se ho budou hejtmani krajů, ministr průmyslu a obchodu, ministr školství, předseda svazu průmyslu PSP, předseda hospodářského výboru,  ředitelé učňovských zařízení, učitelé, zástupci tisku a jiných medií (mohou se registrovat na uvedených kontaktech společnosti).

Za Cech malířů a lakýrníků ČR se diskuse u "kulatého stolu" zúčastní gernerální sekretář
p. Pavel Žatečka.

 

V místě konání hlavní soutěže (náměstí Svobody v Brně) bude organizován následující doprovodný program:

  • Představení činnosti zúčastněných škol – každé ze škol bude k dispozici stánek, ve kterém mohou představit jejich činnost v rámci školních i mimoškolních aktivit. Především celková prezentace školy, náplň učiva, schéma vyučování, uplatnění žáků, aktivity, které škola vyvíjí ve spolupráci s jinými školami, či podniky. Dále pak odbornost jejich žáků, či ukázky některých prací, které vznikly v rámci školy.
  • Zkušební pracoviště – pro veřejnost budou připravena pracoviště, na kterých si budou moci vyzkoušet jednotlivá řemesla a prakticky se tak seznámit s jejich náplní.
  • Jarmark řemesel – na jarmarku budou předvedena středověká, ale i současná řemesla. Bude zde ukázáno, jak vypadalo řemeslnictví ve středověku i dnes, používané nástroje a techniky. Dále jakým způsobem se jednotlivá řemesla vyvíjela, která řemesla již vymizela, či jaká nově vznikla. To vše v dobových kostýmech, s přednáškami, praktickými ukázkami a zapojením veřejnosti.

 

 

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 9.9.2009, 12:38

zpět | nahoru