Hlavní menu

Přihlášení

Přihlašovací jméno / e-mail + heslo
Zapomněli jste heslo? Nechte si heslo zaslat na e-mail. Pokud nemáte přístupové údaje a jste členem Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, kontaktujte správce serveru.

Sídlo Cechu:
SEKRETARIÁT - CMLT ČR

informační centrum

Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR

AUTORIZOVANÁ PROFESNÍ ORGANIZACE

Učňovská 1 (1.patro)
190 00 Praha 9
tel:     266 106 572 
mob.: 777 02 04 03

e-mail: info@CMLT.cz

www: www.CMLT.cz 

zastávka "Spojovací" -

budova SOŠ Jarov

Registrace vedená :

Městský soud Praha, spisová značka L 12982

Ič: 266 02 032

Dič: CZ26602032

 

GPS souřadnice:

N-50°5'30.22"

E-14°30'1.572" 

 

Správce serveru:
T-Centrum.CZ, a.s.
www.tradecentrum.cz
tradecentrum@t-centrum.cz
Tel./fax: +420 267 132 417
Jste zde: Hlavní stránkaČlánky / InformaceCechovní korouhev na Karlově mostě

Cechovní korouhev na Karlově mostě

25.11.2010 - Dne 11. 11. 2010 byla s příjezdem sv. Martina ukončena oprava Karlova Mostu. Poslední dlažební kostku s pamětní mincí vložil do vozovky Primátor hl. m Prahy Pavel Bém.
Na Karlův most dorazil v 11. hodin a 11 minut, průvod sv. Martina, který uspořádalo  Hlavní město Praha spolu s Muzeem Karlova mostu. Sv. Martin přijel na bílém koni, v průvodu byl povoz se sněhem, jedenáct husopasek s jedenácti svatomartinských husami a kostýmovaným doprovodem. Závěr průvodu byl svěřen řemeslným společenstvům, kde samozřejmě nechyběl ani Cech malířů a lakýrníků ČR s cechovní korouhví.

 

Cechovní korouhev na Karlově mostě
při Svatomartinských oslavách

 

 Dne 11. 11. 2010 byla s příjezdem sv. Martina ukončena oprava Karlova Mostu. Poslední dlažební kostku s pamětní mincí vložil do vozovky Primátor hl. m Prahy Pavel Bém. Stejný den se v českých zemích ukončovala stavební sezóna.

 

 

 

 Na Karlův most dorazil v 11. hodin a 11 minut, průvod sv. Martina, který uspořádalo  Hlavní město Praha spolu s Muzeem Karlova mostu. Sv. Martin přijel na bílém koni, v průvodu byl povoz se sněhem, jedenáct husopasek s jedenácti svatomartinských husami a kostýmovaným doprovodem.

Závěr průvodu byl svěřen řemeslným společenstvům, kde samozřejmě nechyběl ani Cech malířů a lakýrníků ČR s cechovní korouhví.

 

„Vložením poslední dlažební kostky symbolicky ukončuji tuto etapu opravu Karlova mostu a děkuji všem, kteří se podíleli na rekonstrukci této úžasné památky,“řekl primátor hl. m. Prahy Pavel Bém a do vozovky uložil kostku s pamětní mincí.

 

Svatý Martin je rovněž patronem vinařů a svou tradici – zvláště ve vinařských oblastech – má tento den i slavnost nového vína. V souladu s tímto zvykem požehnali v  kostele sv. Františka z Assisi křížovníci s červenou hvězdou společně s pražským primátorem letošní nové svatomartinské víno. I zde v kostele měla naše korouhev výsostné postavení hned vedle oltáře. I při následném focení před kostelem byla díky svým rozměrům k nepřehlédnutí. 

 

Cech malířů a lakýrníků ČR - Nýdlová Barbora, 25.11.2010, 18:47

zpět | nahoru